Studia z rachunkowości
#1
Cześć. W tym roku zaczynam kierunek rachunkowość. Jest tu ktoś na podobnym lub tym samym ? Chętnie bym się poradził nt tego, które przedmioty naprawdę mogą się przydać w życiu, a które warto tylko zaliczyć. 
Myślałem też nad zdawaniem jeszcze w trakcie studiów egzaminów na biegłego rewidenta i szukam informacji, czy to może się opłacić Duży uśmiech
Odpowiedz
#2
Przeglądając oferty pracy trafiłem na sporo takich, gdzie poszukuje się księgowych, bądź ich pomocników. Nie jest to zawód, który w najbliższym czasie zostanie wyparty przez komputery, więc jak najbardziej polecam. Sam zastanawiałem się nad kursem rachunkowości. Skup się najbardziej na zajęciach stricte związanych z tą dziedziną. Jak chcesz wiedzieć, na które przedmioty kłaść nacisk, to przejrzyj sobie programy kursów dla księgowych na tej stronie:
http://www.instytut.skwp.pl/Kurs,I,stopn...,s628.html
Odpowiedz
#3
Hmm wiedziałem że istnieje to stowarzyszenie, ale nie wiedziałem, że organizują takie kursy. Tyle że to w Wwie a ja studiuję w Krakowie. Może kiedyś do tego wrócę..

Od starszego rocznika dowiedziałem się, że na I roku mamy już matematykę i statystykę, jako przedmioty. Pewnie na nich będzie najwięcej kucia. W tamtym roku byłem na targach pracy, zostawiłem swoje cv na stoisku którejś firmy audytorskiej, potem aplikowałem przez neta na jakąś szkołę rachunkowości, którą organizowali, i nie dostałem się, więc stwierdziłem, że z sammi obecnymi studiami nic tam po mnie, jeśli nie będę miał bardziej kierunkowych.
Odpowiedz
#4
Hej, jaka uczelnia? Ja jestem na FiRze na WSEI w Krakowie na ostatnim roku Oczko Najbardziej się przykładam do przedmiotów praktycznych, bo obstawiam, że to mi się przyda w pracy, czyli do rachunkowości finansowej, optymalizacji podatkowych, obsługi programów branżowych itp. No i cisnę języki, bo często są ogłoszenia, że szukają księgowej np. z językiem niemieckim. Miałam w LO niemiecki, ale niewiele z tego wyniosłam niestety ;( więc teraz muszę się zapisać na jakiś kurs.
Odpowiedz
#5
No tak rachunkowość to podstawa. Ja bym polecał jeszcze zagłębić się nieco w zagadnienia typu VAT, PIT, CIT, ZUS. Nie żeby od razu uczyć się ustaw na pamięć, ale warto mieć podstawy typu do którego dnia miesiąca jest termin złożenia deklaracji, itp. Co do obsługi programów to ja bym sobie darował, bo jest ich obecnie tyle że nie sposób wszystkie ogarnąć. I tak w pracy będą Cię wdrażać w obsługę systemu finansowo-księgowego, którego i tak dobrze nauczysz się dopiero w praktyce. Języki to wiadomo, w każdej branży obecnie przydatne.
Odpowiedz
#6
O, zdążyłem zapomnieć o tym swoim wątku. Skończyło się tak, że zrezygnowałem i dokończę moje 'podstawowe' studia, a oprócz tego prawdopodobnie zrobię kurs księgowego. Na razie szukam sposobów na pokrycie z czegoś części kosztów. Oprócz tego zacząłem czytać materiały dot. analizy finansowej spółek, ale po pierwsze teraz, w trakcie roku, brak mi czasu, a po drugie cóż...nasz rynek jest niestety bardziej zależny od czynników politycznych niż ekonomicznych, więc jest ciężki do przewidzenia Język Chyba bardziej opłaca się inwestować na zagranicznych.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Żle wybrane studia qweir 29 7,229 09-05-2019, 16:11 PM
Ostatni post: Migotka0401
  studia, starosc, przegrane zycie i inne courtney_love 12 4,346 02-10-2015, 20:15 PM
Ostatni post: courtney_love
  Studia prawnicze bez znajomości... Kamila413 14 4,195 23-08-2015, 22:49 PM
Ostatni post: Cris

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości