Symbol kwiatu
#1
W literaturze spotykamy się wielokrotnie z kwiatami jako symbolem konkretnej cechy charakteru czy postaci. Już w Biblii porownywano naturę do np niewinności (lilia), w mitologii, czy poszczególnych epokach również używano roślin do ukazania konkretnej cechy jaka autor chciał przedstawić. Ogólnikowo kwiat jest symbolem tajemnicy, nadziei, niewinności, cnoty, szczęścia, bezpieczeństwa, miłosierdzia, radości, ale również żałoby, zbrodni, smutku. To symbol centrum mistycznego, logiki czy symetrii, niczemu niepotrzebnego piękna, piękna kobiecego, a także szatana i całego zła.
Do dnia dzisiejszego używamy symboliki określając konkretna rzecz, mówi się czasami - delikatna jak płatki kwiatu. Ma charakter jak kolce róży. 
Z jaką symboliką Wam kojarzą się kwiaty?
Odpowiedz
#2
Czerwone kwiaty i szalone mimigi Szczerbol

A tak na poważnie to nie wiem Język Nie zastanawiałem się nad tym. Zastanawiające jednak dla mnie jest - jak to możliwe, że kobiety aż tak za nimi szaleją Szczerbol
Odpowiedz
#3
Dla mnie kwiaty są symbolem subtelności, delikatności ale i wytrwałości. Wiele z nich trzeba długo i starannie pielęgnować aby po jakimś czasie pojawiły się cieszące oko w pełni rozwinięte kwiaty. Które jednak szybko przekwitają i trzeba oczekiwać aż do kolejnego roku aby ponownie zakwitły. Z drugiej strony chociaż są bardzo delikatne i łatwo je zniszczyć to jednak potrafią przetrwać niejedną burzę.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości