Szczerze / nieszczerze
#1
Jako to.z.wami jest. Wolicie.szczerze cos komus powiedzieć, nawet jesli to mialoby komus sprawic przykrosc czy raczej milczycie bądź mówicie zupelnie co innego niz myślicie?
Odpowiedz
#2
Życie mnie nauczyło, że lepiej milczeć niż powiedzieć komuś prawdę. Dzisiaj prawda to zazwyczaj ból dla drugiej osoby. Niezależnie od tematu. Szczerość uznaje wśród osób, które dobrze znam i one mnie znają. Wówczas nie obawiam się powiedzieć jak jest, bo wiem, że druga strona to zrozumie i się nie obrazi.
Odpowiedz
#3
Mam tak samo wole przemilczeć jeżeli nie jestem pewna, że ta osoba się nie obrazi
Odpowiedz
#4
(07-01-2020, 18:33 PM).m napisał(a): Życie mnie nauczyło, że lepiej milczeć niż powiedzieć komuś prawdę. Dzisiaj prawda to zazwyczaj ból dla drugiej osoby. Niezależnie od tematu. Szczerość uznaje wśród osób, które dobrze znam i one mnie znają. Wówczas nie obawiam się powiedzieć jak jest, bo wiem, że druga strona to zrozumie i się nie obrazi.

Podpisuję się pod tym. Aczkolwiek sama cenię sobie szczerość u innych, niezależnie od tego jaka by ona nie była.
Odpowiedz
#5
Ja zwykle w takich odpowiedziach filozofuje. Weźmy pod uwagę np terapetę, lub psychiatrę, który bierze odpowiedzialność często za ludzkie życie i jego zadaniem jest dbać o samopoczucie pacjenta, to oczywistą rzeczą jest że w pewnych sytuacjach nie może wyjawić prawdy. I każdy lekarz podobnie. Chodzi tu o stan psychiczny w jakim pacjent się znajduje. Albo negocjator, który ma za zadanie uratować 100 zakładników, albo odwieść samobójce od ostatniego kroku. Tym zwykle się sugeruje i często wybieram mniejsze zło po prostu kłamiąc lub niedopowiadając pewnych kwestii.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości