Szukanie miłości przez internet to akt desperacji?
#1
Przez wiele osób jest to tak odbierane. Czyli osoba nieśmiała jest desperatem ze względu na to, że bardziej wygodny jest dla niej ten sposób zawierania znajomości. Ale tak patrząc obiektywnie, to już chyba większość ludzi nastawia się na znajomości internetowe, bo nie pochłaniają tak dużo czasu a poza tym...młodzi poznają się przez fejsa xD i to też desperacja?
Odpowiedz
#2
Bardziej jak przypuszczam sam też uważasz alternatywna forma dla ludzi, którzy inaczej nie mogą i nie chodzi tylko o desperację, nieśmiałość czy jakieś problemy z nawiązywaniem kontaktów ale są także przypadki gdzie mimo braku takich problemów ludziska decydują się na taką formę. Stajemy się społeczeństwem coraz bardziej "usieciowionym" i zjawisko sieciowego życia będzie narastać. Czy to nam pomaga w życiu codziennym czy przeszkadza to już dobry wątek na osobny temat, ale desperacji też bym nie wykluczał. Nadal jest jej mnóstwo w sieci. Zdesperowani ludzie często uciekają do sieci mając nadzieję, że to ich jedyna droga do szczęścia.
Odpowiedz
#3
Sieć może być drogą szczęścia ale czy szukanie miłości nie powinno mieć inny charakter, bardziej urzeczywistniony?
Odpowiedz
#4
siec jest jak najbardziej rzeczywista. Poznajemy ludzi, ktorych nie mielibysmy szans spotkac na zywo. Poza tym, moim zdaniem jest roznica miedzy szukaniem milosci w necie, a stworzeniem kontaktu, z ktorego wykielkuje uczucie Uśmiech
Odpowiedz
#5
Wiele osób uważa to za ostateczną desperacje, w sieci miłości szukają osoby, które nie mogą znaleźć nikogo w rzeczywistym świecie. Ile ja to już razy słyszałam od kogoś?
Lepiej tym się nie chwalić.
Dodam jeszcze od siebie, żeby najpierw dobrze się rozejrzeć w swoim otoczeniu, może tam jest ktoś wyjątkowy kto tylko czeka na małą zachęte?
Odpowiedz
#6
Wielu chyba uznaje taki sposób poznawania ludzi/szukania miłości za akt desperacji, ale moim zdaniem niekoniecznie musi tak być. Zgadzam się z tym, co powiedział kiedyś mój chłopak, że kiedyś ludzie poznawali się częściej przez np zespoły szkolne jak moi, czy kursy tańca jak jego, i tym podobne aktywności. Ale wtedy też nie było Internetu, więc nie było innej możliwości jak kogoś od razu na żywo poznać. Nasze dzieci też pewnie będą miały swój jakiś sposób na poznawanie ludzi dla nas być może niezrozumiały. Poza tym zgadzam się z Nestorem, że sieć jest rzeczywista i daje szansę na poznanie ludzi, których nigdy byśmy nie poznali bez niej. A jeszcze pozostaje taka kwestia, że rozejrzeć się w swoim najbliższym środowisku może być trochę trudno czasami, bo jak ma się problem z nawiązywaniem kontaktów to taka pierwsza rozmowa jest znacznie łatwiejsza przez komputer. Poza tym w tym najbliższym środowisku czasem są osoby zupełnie z przypadku, bo akurat tak się trafiło do jednej grupy, klasy itp. A przez Internet można poszukać osób podobnych do siebie (nie takich samych, ale takich, z którymi możemy mieć coś wspólnego poza tym np że studiujemy ten sam kierunek, ale słowa się nie zamieni, bo nie ma o czym).
Odpowiedz
#7
Jeśli ktoś uważa, że to akt desperacji - no cóż, jego problem. Net stał się naszym drugim życiem, to bardzo często spotykane, że ludzie poznają się tym sposobem lub, że internet pozwoli im się w jakimś stopniu przełamać.
Odpowiedz
#8
Myślę, że wszędzie można poznać kogoś wartościowego, w internecie też Uśmiech
Odpowiedz
#9
Jak powiedziała moja koleżanka, każdy sposób jest dobry aby poznać kogoś wartościowego. W chwili Gdy Internet jest tak powszechny że praktycznie każdy ma do niego dostęp, może ułatwić sporo i w takiej sprawie jak Poznanie kogoś do związku
Odpowiedz
#10
W internecie można poznać bardzo wartościowych ludzi. Jedynie co, to trzeba być uważnym. Dobrać sobie odpowiedni portal i tyle. Dzisiaj dużo osób poznaje się dzięki internetowi i nie słychać jakiś negatywnych opinii. Rodzice wpoili nam, że to zło i tyle.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Szukanie miłości "na siłę" .m 88 36,057 11-02-2017, 19:38 PM
Ostatni post: _Magnolia_

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości