Talent czy ciężka praca
#1
Jak sądzicie, co jest ważniejsze: talent, tudzież naturalne predyspozycje do dobrego wykonywania czegoś, czy ciężka praca w celu osiągnięcia perfekcji w danej dziedzinie? Czy obie te rzeczy są równie ważne, czy któraś ma przewagę nad drugą?
Odpowiedz
#2
szczęście 5%, talent 10%, ciężka praca 85% - mniej więcej tak to widzę Uśmiech
Odpowiedz
#3
Pewnie zalezy od dziedziny zycia,ktora chcesz przedyskutowac.
Milo miec talent i szczescie, ale mimo ich posiadania ciezkiej pracy nic nie zastapi, nic samo nie przyjdie, ile razy sie slyszalo,ze ktos tam "zaprzepascil swoj talent". Albo tak popularne w szkole powiedzenie "zdolny ale leniwy" Oczko


No i osobna sprawa- sztuka: tu mysle,ze talent musisz miec plus ciezko pracowac inaczej mimo ciezkiej pracy mozesz byc tylko wyrobnikiem bo potrzeba tej iskierki talentu by byc zauwazonym i wybitnym (chyba ze ktos pakuje kaske w promocje Twojej osoby mimo ewidentnego braku umiejetnosci).
PS. Postanowiles zostac wirtuozem gitary? Oczko
Odpowiedz
#4
Pytanie było bardziej ogólne niż szczególnie. Nie chodziło mi o żadną konkretną dziedzinę. Oczko

A co do sztuki i wspomnianej gitary. Wielu uznanych gitarzystów ćwiczyło godzinami dziennie, choćby Jimi Hendrix, czy zaniedbujący szkołę dla gitary, Slash.
I nurtuje mnie, kto będzie osiągał lepsze postępy: ćwiczący po 2h dziennie i utalentowany, czy gość poświęcający 3 razy więcej czasu, ale bez szczególnych predyspozycji.

Na Twoje pytanie odpowiem za parę miesięcy, jak będę wiedział czy dobrze mi idzie Duży uśmiech
Odpowiedz
#5
(10-06-2017, 13:53 PM)Radq napisał(a): I nurtuje mnie, kto będzie osiągał lepsze postępy: ćwiczący po 2h dziennie i utalentowany, czy gość poświęcający 3 razy więcej czasu, ale bez szczególnych predyspozycji.

Na pewno jest pewno predyspozycja , dobry słuch muzyczny bez niego nie będziesz dobrze grał
Odpowiedz
#6
A moim zdaniem to mocno od sytuacji zależy. Są bowiem ludzie, którym z dobrobytu za przeproszeniem odpieprza i jedyne ciężkie zadanie jakiego się chwytają to jak uprzykrzyć komuś innemu życie, ale nie tak po prostu tylko tak by już tego kogoś zniszczyć. Są też tacy co całe życie poświęcają ciężkiemu zapieprzowi (daleko szukać - moja mama) i nic z tego nie mają, inni widząc z kolei, że się stara i poświęca nieraz nawet zdrowie na rzecz tego by zrobić coś dodatkowo lub też porządniej to zamiast to docenić jeszcze twierdzą, że coś zaniedbała i dorzucają jej dodatkowych czynności podczas gdy mamy zastępcy wszystko robią na odpierdol i zawsze jest dobrze. Sorki za ostry język, ale niestety naga prawda...
Odpowiedz
#7
Xyz
Odpowiedz
#8
Dla mnie ciężka praca bezapelacyjnie jest ważniejsza. Talent ma tylko znaczenie gdy jest połączony z ciężką pracą. Bez ciężkiej pracy zostanie zaprzepaszczony. Gdy się wejrzy w historię Lewanowskiego,Messiego czy Ronaldo czy innych wielkich piłkarzy i artystów widać,że trenowali znacznie bardziej intensywniej i więcej niż pozostali, oraz mieli wiele wyrzeczeń. W obu przypadkach jednak ogromną rolę, odgrywa psychika i osobowość. Możesz mieć nie wiem jaki talent ale jeśli podchodzisz do tego z lekkością lub za przeproszeniem zaczyna się od dobrobytu w dupie przewracać(tyczy się to też osób którzy byli biedni i nagle stali się bogaci). Ile się słyszy o ludziach którzy zmarnowali swój talent. Z kolei przy ciężkiej pracy wygląda sprawa podobnie. Tutaj ważna jest determinacja i dążenie do celu. Wiem z doświadczenia,że możesz nie wiem jak zapieprzać by dążyć do celu, ale jeśli nie wierzysz w to co robisz nic nie zdziałasz i będziesz wiecznie niezadowolony.
Odpowiedz
#9
A czym jest perfekcja? Uśmiech Niestety zawsze ktoś, kto się w czymś specjalizuje, będzie odczuwał, że ma jeszcze jakieś braki. Tak słyszałam i myślę, że jest to prawdą.

Wydaje mi się, że i jedno i drugie jest ważne do osiągnięcia postanowionego sobie celu, tylko kwestia jest innego rodzaju, czyli co się z tego celu będzie miało oprócz własnej satysfakcji.
Odpowiedz
#10
Perfekcja to ideał, którego nikt, nigdy nie osiągnie, ale warto do niego dążyć zwiększając swoje umiejętności, zdolności itp. Duży uśmiech

Nie rozumiem zupełnie drugiej części. To właśnie satysfakcja jest jedną z ważniejszych rzeczy przy robieniu czegoś. Jeżeli można spełniać się w danej dziedzinie nie napotykając poważniejszych przeszkód, jak np. brak pieniędzy, to głupotą by było tego nie robić.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości