Trump vs Clinton
#1
Zbliżają się wybory prezydenckie którą mogą zdecydować w którą stronę podąży świat. Walka o stołek prezydencki zapowiada się na bardzo zacięty.Może to mieć też duże znaczenie dla nas. Kto według Was jest lepszym kandydatem i kto waszym zdaniem wygra? Ja mimo wszystko jestem trochę bardziej za Trumpem ale niepokoi mnie trochę, że wywołuje wśród ludzi nacjonalizm który może doprowadzić do skrajnych nacjonalistów a teraz prawica zyskuje coraz większy rozgłos w Europie.
Odpowiedz
#2
Noo, Ameryka ma problem. Współczuję im,że mają TAKICH kandydatów. Gdybym miała wybrać- wybrałabym Clinton. Prawda jest taka,że nie wiadomo co tak naprawdę można oczekiwać od nich obojga. Jedno i drugie może być (jest?) niebezpieczne dla świata. Oczko
Odpowiedz
#3
Czy ktoś jeszcze wierzy w to, że prezydent USA ma coś do powiedzenia? Moim skromnym zdaniem to są tylko marionetki. Clinton to swołocz, która nawet nie powinna mieć zagwarantowanego prawa do głosowania, a co dopiero do kandydowania. A Trump może być podstawiony przez te ich wszystkie służby. Ot, taka osoba, która popajacuje, żeby społeczeństwo mogło powiedzieć 'Trump to wariat, dobrze, że wybrano Clinton'.
Aczkolwiek te pomysły z uszczelnianiem granic są jak najbardziej w porządku. W USA i tak jest już wystarczający misz masz, zlepek ludzi wszelakich.
Odpowiedz
#4
No nie powiedziałbym, że prezydent USA jest tylko marionetką, ma władzę i to dużą. Jego kompetencje sięgają bardzo daleko. Ja osobiście wolę Clinton bo Trump to dla mnie wariat kompletny. On chyba nie zdaje sobie sprawy co robi...
Odpowiedz
#5
Owszem, jeśli chodzi o ustrój to w USA prezydent ma praktycznie władzę absolutną. Ale równie dobrze może być tak, że jakieś osoby, organizacje, sterują krajem własnie za pomocą pachoła jakim może być prezydent. Sam decyzji nie podejmuje, ma swoich doradców. A może mieć też swoich 'szefów'. Tak wiem, #spiseg. Ja tylko rozważam różne możliwości, w polityce USA już nie jedne cuda się działy na przestrzeni lat.
Odpowiedz
#6
Co ja mogę napisać... Mógłbym wiele, ale chyba najlepiej podsumować to wszystko jednym, dosyć znanym cytatem:
The great masses of the people will more easily fall victims to a big lie than to a small one

Bardzo pasuje to do obecnej sytuacji w USA i niestety zdanie to (aczkolwiek bardzo trafne niestety) nie wypowiedziała żadna mądra głowa.
Odpowiedz
#7
Cóż... pozostaje nadzieja, że Trump nabrał wszystkich i okaże się rozsądnym człowiekiem Oczko

Odpowiedz
#8
Ja tam zgadzam się za wszystkim co powiedział o tych wyborach Max Kolonko Uśmiech
Odpowiedz
#9
o dziwo ja też, choć przeważnie to oszołom
Odpowiedz
#10
(09-11-2016, 22:15 PM)Dżejdżej napisał(a): Ja tam zgadzam się za wszystkim co powiedział o tych wyborach Max Kolonko Uśmiech

Mogłabyś przytoczyć coś? ^^  Tak z ciekawości, bo nie chcę nabijać wyświetleń temu pseudo-dziennikarzynie Język
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości