USA dokonały odwetowego ataku na bazę lotniczą wojsk Asada w Syrii
#1
[Obrazek: 0006I1RDLXWQ0QRK-C122-F4.jpg]


Cytat:USA dokonały w piątek(7.04.2017) nad ranem ataku na bazę lotnictwa syryjskiego z użyciem 59 pocisków samosterujących Tomahawk. Była to odpowiedź na atak bronią chemiczną na opanowane przez rebeliantów miasto, o który Waszyngton oskarżył prezydenta Syrii Asada. Jak wynika z najnowszych informacji, są ofiary śmiertelne ataku USA, a baza została "niemal całkowicie zniszczona".

- Dzisiejszej nocy rozkazałem przeprowadzenie precyzyjnego ataku na bazę lotniczą w Syrii, skąd został dokonany atak z użyciem broni chemicznej. Powstrzymanie i przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu śmiercionośnej broni chemicznej leży w żywotnych interesach bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych - powiedział prezydent Donald Trump we wcześniej przygotowanym oświadczeniu nadanym z jego rezydencji Mar-a-Lago na Florydzie.
"Nie ma żadnych wątpliwości - podkreślił prezydent - że Syria użyła śmiercionośnej broni chemicznej wobec swojej ludności". Zwierzchnik amerykańskich sił zbrojnych wezwał wszystkie "cywilizowane państwa" do przyłączenia się do Stanów Zjednoczonych w celu położenia kresu rozlewowi krwi w Syrii.
źródło:fakty.interia.pl

Co to tym myślicie?
Odpowiedz
#2
Spirala śmierci.... jedni zaatakują, drudzy wezma odwet i tak w nieskończoność. Idiotyzm
Odpowiedz
#3
To jest polityka. Nic więcej tłumaczyć nie trzeba.
Odpowiedz
#4
USA od lat prowadzi brudną grę. Myślę, że jest to kraj, który po drugiej wojnie wywołał sam najwięcej konfliktów i to przez nich życie straciło najwięcej cywilów. Najpierw chory atak atomowy na Japonię, a potem to już z górki. Korea, Kuba, Wietnam, Afganistan, Irak i to całe przywracanie demokracji w północnej Afryce. Kręcą kokosy na krzywdzie innych. Na wojnach się wzbogacają.
A teraz jeszcze walczą z Asadem tylko dlatego, że Puten jest za nim. Natomiast to całe śmieszne ISIS sobie nadal żyje swoim życiem. Przecież ta armia mogłaby rozwalić ten sztuczny twór w 2 tygodnie. Ale destabilizacja na przeciwnej półkuli jest dla nich bardzo pożyteczna. Ot i całe pokojowe ju es ej.
Odpowiedz
#5
Odpowiedz
#6
(07-04-2017, 22:57 PM)Bułkowski. napisał(a): USA od lat prowadzi brudną grę. Myślę, że jest to kraj, który po drugiej wojnie wywołał sam najwięcej konfliktów i to przez nich życie straciło najwięcej cywilów. Najpierw chory atak atomowy na Japonię, a potem to już z górki. Korea, Kuba, Wietnam, Afganistan, Irak i to całe przywracanie demokracji w północnej Afryce. Kręcą kokosy na krzywdzie innych. Na wojnach się wzbogacają.
A teraz jeszcze walczą z Asadem tylko dlatego, że Puten jest za nim. Natomiast to całe śmieszne ISIS sobie nadal żyje swoim życiem. Przecież ta armia mogłaby rozwalić ten sztuczny twór w 2 tygodnie. Ale destabilizacja na przeciwnej półkuli jest dla nich bardzo pożyteczna. Ot i całe pokojowe ju es ej.

Aha czyli mam rozumieć, że Amerykanie są winni temu, że Rosjanie postanowili rozmieścić pociski balistyczne na Kubie? Wojna w Wietnamie? Korei? Wojna o wpływy - odpowiednio z ZSRR i ChRL. Poza tym Rosjan nie było w Afganistanie? No właśnie. Do tego historia najnowsza - Czeczenia, Gruzja, Ukraina...no i teraz Syria. Do tego dodam, że gdyby Rosjanie wynaleźli bombę atomową przed końcem II wojny, to dziś mówilibyśmy o Berlinie a nie o Hiroszimie. Ale to oczywiście USA jest największym złem tego świata... Powiem Ci coś kolego. USA robi dokładnie to samo, co robiłaby Rosja mając taki potencjał gospodarczy i technologiczny. Bo każdy kraj działa przede wszystkim we własnym interesie, a każde mocarstwo dąży do uzyskania statusu supermocarstwa, odgrywania roli hegemona w globalnej polityce, tyle że każde robi to na miarę swoich możliwości. Aha i jeszcze jedna uwaga na koniec. Gdyby nie to USA, to dziś zamiast pisać tego posta stałbyś w kilometrowej kolejce po pakiet internetu na kartki...
Odpowiedz
#7
To że USA robi to samo co robiliby inni na ich miejscu usprawiedliwia ich w Twoich oczach? Doszli to tego kim są teraz na swiecie po milionach trupów na całym świecie...
Największym złem tego swiata są państwa takie jak USA które mają w dupie wszystkich poza sobą i oczekują że każdy bedzie przed nimi klękał
Odpowiedz
#8
Absolutnie nie usprawiedliwia, tak jak i innych państw nie usprawiedliwia to, że USA prowadzą działania militarne na największą spośród wszystkich państw skalę. Chciałem po prostu zwrócić uwagę na wybiórczą interpretację pewnych wydarzeń historycznych. Doszli do tego kim są po milionach trupów? A które państwo nie? Andora? Monako? Historia niemal każdego państwa jest naznaczona konfliktami, w których ginęło mnóstwo niewinnych ludzi. USA ma w dupie wszystkich poza sobą? Każde państwo ma w dupie wszystkich poza sobą, tylko nie każde ma możliwości aby to zademonstrować. I każde dąży do uzyskania dominacji regionalnej, kontynentalnej, czy globalnej.
Odpowiedz
#9
"Ludzie ludziom zgotował ten los" Zofia Nałkowska 1944. Żyjemy w korporacyjnym świecie, więc takie rzeczy już mnie jakoś nie dziwią. Silny zawsze będzie wykorzystywał słabszego. Tak jak Fearless powiedział, każde państwo od zarania dziejów zabijali innych tylko po to by zyskać coś dla siebie.

Co do samej sytuacji z wystrzałem to dla mnie jest to czysto polityczna zagrywka. Pokazało tym samym Rosji i Chinom,że nie będą już się cackać.
Odpowiedz
#10
(09-04-2017, 14:07 PM)Visionary napisał(a): "Ludzie ludziom zgotował ten los" Zofia Nałkowska 1944. Żyjemy w korporacyjnym świecie, więc takie rzeczy już mnie jakoś nie dziwią. Silny zawsze będzie wykorzystywał słabszego. Tak jak Fearless powiedział, każde państwo od zarania dziejów zabijali innych tylko po to by zyskać coś dla siebie.

Dlatego ludzkość może się cieszyć, że ja jestem nic nie znaczącym prochem na tej ziemii bo gdybym był jakąś wielką szychą mającą władzę nad całym światem to uuuuuuuuuuuuuuuuuuuu... Amerykanie, Ruskie, Koreańskie... Wszystkie mieli by równo przesrane. Za wszelkie bomki to na szafot od razu każdego umoczonego, a ci co rozumu by w swoim pustym łbie nie znaleźli to by cierpieli dużo gorzej niż ich obecne niewinne ofiary. Czyli pewnie jakieś 80% populacji zniknęłoby z globu skutkiem własnej głupoty i uporu (by nie nazywać lepiej) a pozostali nauczyli by się pilnować samych siebie przed głupotą nim byli by skazani na mój siermiężny gniew... Dobrze, że jestem nic nie znaczącym prochem na tej ziemii Język
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości