Unia Europejska się rozpadnie?
#1
Jak myślicie, jeśli Wielka Brytania opuści Unię Europejską to zostanie zachwiany "szkielet" Unii co doprowadzi do kolejnych wystąpień? Jeśli przyjąć, że tak to można śmiało powiedzieć, że w takim przypadku da to znak, że i inne sojusze nie są takie mocne na jakie wyglądają.
Odpowiedz
#2
A niech się rozpada Język
Odpowiedz
#3
Istnieje taka możliwość.
Odpowiedz
#4
Unia Europejska z natury jest zła. Dynda eurami by przyciągać do siebie. Mówi "opłacimy wam szkoły, przedsiębiorstwa, drogi, szkolenia za granicą itp." i w ten sposób zwiększają nasz dług publiczny, który i tak jest ogromny, a im dłużej pozostaniemy w UE i im więcej korzystać z jej środków będziemy tym bardziej będzie się zwiększał ten dług. Jest to oczywiście kropla w oceanie zła z tego czegoś. Sami politycy jednak twierdzą, że to maszynka do okradania państw członkowskich a przez to ich obywateli. Może Niemcy i Francja mają coś z tego bo to czołowe kraje tej unii, ale też pewności nie ma w czyj tłusty zad te wszystkie korzyści ekonomiczno polityczne się pakują. Mam nadzieję, że nigdy nie wejdziemy do strefy euro bo nasz Polski złoty jest chyba ostatnim insygnium Polskości i suwerenności. Jeśli go oddamy w ręce tych bandytów zastępując go eurem to oddamy cały nasz budżet i majątek a wtedy dopiero będą mogli zrobić z nami co im się będzie podobało. Jeśli nasza gospodarka padnie a euro sukcesywnie może to ułatwić to będą mogli przyjść i pozagarniać prywatne majątki bo powiedzą, że to ich bo dług musimy spłacić i co wtedy? Ciekawe jak ci wszyscy, którzy sprzedają UE naszą wolność i niezależność spojrzą w oczy tym wszystkim żołnierzom i bohaterom, którzy oddali swoją młodość, swe życie i nie raz swego ducha byleby Polska po ponad 100 letniej niewoli znów pojawiła się na mapach i nigdy więcej z nich nie znikła. A jesteśmy narodem, który miał na prawdę sporo takich ludzi, którzy czynili cuda kosztem własnym dzięki czemu jeszcze mówimy po Polsku uczymy się Polskiej historii i nie jesteśmy zniewoleni psychicznie ani fizycznie ani nie jesteśmy jakim królikami doświadczalnymi czy surowcem dla różnych przedmiotów jakiegoś Adolfsyfa.
Odpowiedz
#5
@Cichy jeśli Unia się rozpadnie to nie ominie nas spłata długu, który jak wiemy mamy WIELKI!!! Tak, fajnie jest jak Unia daje, powodzi się, płace rosną i poziom życia znacznie się podnosi (ja nie neguje tego, bo to sprawiło, że odbiliśmy się z dna zwanym komunizmem i jego skutkami.), ale nikt nie myśli co będzie gdy przyjdzie nam spłacać ten dług, a to już w 2020+(nie pamiętam który rok dokładnie). Wtedy wyjdą wszystkie konsekwencje sielanki z czyjeś pieniądze. A jeśli Unia się rozpadnie (bo się rozpadnie) to zaczną się konflikty, bo panstwa zaczną cofać ze swojego prawa rozporządzenia unijne a inne detektywy przestaną obowiązywać. @Marcela jeśli chodzi o euro to Polska najlepsze co może zrobić to nie przyjmować tej waluty i z tego co widzę wcale się do tego nie kwapimy, a kryzys też pokazał by jednak ostrożnie podejść do tego tematu, gdyż własna waluta chroni naszą gospodarkę a tak co to? Unia się rozpada i wszędzie z miejsca kryzys, bo euro stanie się walutą bez wartościową.
Odpowiedz
#6
Tu bym się nie zgodził. Oni chcą by tacy ludzie jak my tak myśleli, że UE odbiła nas od komuny. To gówno prawda. I w dodatku mamy konkretne przykłady na to zewsząd obecnie już. Jesteśmy członkami UE od 2004, a oficjalne zażegnanie komunizmu było w jakimś 89. To jest 15 lat bez komuny i bez socjalnej UE (if you know what I mean Język). Polska w latach 90 była krajem dynamicznie odradzającym się po wcześniejszym ustroju. Owszem było mnóstwo pamiątek z przeszłości i w czasach członkostwa w UE szybciej się nieco odbiliśmy, ale kluczem tutaj nie była unia tylko czas. Jestem pewien, że osiągnęli byśmy to samo bez UE tylko nowe tramwaje po Wawce by nie jeździły xD Po za tym jak myślicie czemu wojna na Ukrainie? Bo Ukraina chciała bliżej zachodu a dalej Rosji? Nie. Przed 89 Polska była w takiej sytuacji i jakoś u nas wojny nie było (tylko stan wojenny, ale ruskie czołgi po naszych ulicach nie jeździły). Prawdziwą przyczyną jest to, że Unia Erłopeysk@ zamiast pozwolić Ukrainie na samodzielną politykę to zaczęła się wcinać i to tak na chama bardzo co dodatkowo sprowokowało Rosyjską stronę. Tak po prawdzie nie pochwalam działań Rosyjskich, ale ostrożny byłbym z obwinianiem ich o wszystko właśnie z tego względu. Gdyby UE przynajmniej znało się na polityce to wiedzieliby jak z niej korzystać by nie było żadnej krzywdy, a tak rzeź na Majdanie i teraz wojny, Krym Rosyjski, no kurde same dobrocie z tej Unii... Faktycznie pozwoliła otrząsnąć się z komuny jak cholera. Jeszcze bardziej z bezpieczeństwa. Co do długu to faktycznie nie da rady uniknąć tego podwyższonego przez UE, ale każdy kolejny dzień w Unii zwiększa ten dług. On nie będzie mniejszy. To jest tak zaplanowane, że im dłużej będziemy w Unii tym większy dług mieć będziemy. A korzystając ze środków unijnych dodatkowo go zwiększamy. Nie wiem czy pamiętacie co za numer odwalił nam u schyłku swej kadencji Sarkozy. Wywalczył w Unii jakieś korzyści dla Francji kosztem Polski m. in. z czego za jego sprawą Polska miała wpłacić najwięcej ze wszystkich krajów członkowskich pieniążków do unii (co, jak, na co nie pamiętam już, ale tak było). Tak więc robią nas jak im się podoba. Taki kraj jak Polska nic dla nich nie znaczy, nie liczą się z nami. A Tuska wybrali wiecie dlaczego? Bo wiedzą, że nie jest dla nich żadnym zagrożeniem i nie wywalczy niczego na korzyść Polski. Jakoś wcześniej nikt się nim nie interasił póki syf w Polsce nie zaczął się robić Język
Odpowiedz
#7
No z tym ze Tusk nic nie zrobi to się zgodzę. Za słabi jesteśmy. Co do stanu wojennego to się nie zgodzę, że ruskie nie stali na granicy (nie dosłownie), stan wojenny musiał zostać wprowadzony właśnie po to, by uniknąć inwazji wojsk rosyjskich, tylko charakter stanu wojennego jest naganny. Co do rozwoju, bylibyśmy daleko w tyle ze wszystkim Duży uśmiech zobaczcie, że mimo bycia w Unii w budżecie brakuje pieniędzy i podnoszą podatki. Jedynie jaki pozytyw widzę, to rozwój rodzimej gospodarki i tworzenie własnej marki ale do Szwajcarii to my byśmy się w ogóle nie zbliżyli (co i tak się nie uda)Duży uśmiech
Odpowiedz
#8
Co do rozwoju gospodarki - tak świetnie się rozwija, że 4 kopalnie chcą zamknąć. Ech.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości