W oparciu o fakty natury ludzkiej
#1
Język 
Ten film znany jest chyba wielu socjologom i psychologom. Ja pierwszy raz oglądałem na uczelni właśnie i pisałem esej z tego. Muszę przyznać, że jedna z lepszych produkcji tego typu. Oglądałem wczoraj inną wersję, ale nie zrobiła na mnie takiego wrażenia jak ta. W tamtej była mniejsza sieka i gorszy profil psychologiczny bohaterów (narzekałbym głównie na brak klimatu i pewien fałsz emocjonalno-badawczy). Mniejsza sieka była też w rzeczywistości czyli film został głęboko podkolorowany (ta "gorsza" wersja też), ale przynajmniej jest jakaś akcja i skłania do refleksji Oczko.
Odpowiedz
#2
Mnie ogólnie burzyło to, że jakieś pojedyncze osoby poszły po rozum do głowy, ale natychmiast albo były zduszane, albo same zmieniały nastawienie czując presję. Dla mnie to dowód na to jak upośledzoną istotą jest człowiek i jak żądza władzy czy pieniądza jest w stanie zmusić go do popełniania najgorszych zbrodni.
Odpowiedz
#3
Wydaje mi się, że masz rację i ten eksperyment to głupota, ale cóż... Uczeni chcieli się pobawić... Widocznie też liczyli na grubą kasę i sławę więc niczym nie różnili się od swoich "królików doświadczalnych" Oczko
Odpowiedz
#4
Dobrze nie miec TV i nie byc fanem psychologicznych filmow ;p
Odpowiedz
#5
Niestety jestem idealistką w głębi serca i ciągle mam nadzieję, że nie wszyscy są tacy, ze dla stada pozwolą się zabić mentalnie.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości