Walka z hejtem?
#1
Czyżby zaczęła się walka z hejtem i obrażaniem w internecie?

Odpowiedz
#2
What the tak.... Co to w ogóle jest?! No dobra, kumam ideę i gratuluję facetowi pomysłu na ukaranie typa (choć nie znam sprawy więc no nie wiem czy jest tutaj jakaś słuszność czy nie, ale pomysł jeśli takowa słuszność jest to mnie jak najbardziej przekonuje bo facet ludzką twarz tu pokazał), ale żeby takie wystąpienia przed kamerą? O takim charakterze? Przecie to na pierwszy rzut oka wygląda jak klasyczny film typu "dwóch youtuberów się spotkało na jednej kliszy i może nawet we współpracy zaszczytowej...". Moim zdaniem to facet nabije więcej popularności temu typowi niż zrealizuje to co było jego celem mianowicie przestroga i apel o opamiętanie oraz uważanie na to co się robi w sieci
Odpowiedz
#3
Widzę, że są osoby niezorientowane w temacie. Śpieszę z wyjaśnieniem.
Słowem wstępu. Mężczyzna po lewej to Michał Karmowski. Kulturysta, trener itp. Ten po lewej nie jest youtuberem, a przynajmniej nie jest kimś znanym. Dodam jeszcze, że na fb od lat krążą memy o Michale, są ich już setki. 
Przejdźmy do meritum. Około rok temu Michał wrzucił na fb zdjęcie ze swoją córką, Amelką. Jeszcze tego samego dnia pojawił się pierwszy mem. Przez dłuższy czas utrzymywała się "moda" na podobne memy, które w większości były wulgarne i obraźliwe. Chłopak po prawej jest najprawdopodobniej odpowiedzialny za stworzenie ogromnej ilości kontentu, bądź za upowszechnienie.
Jestem strasznie ciekaw jak Michał go znalazł.
Odpowiedz
#4
Znaleźć naprawdę nie jest trudno. Pierwszym krokiem jest wniesienie sprawy do sądu. Potem do akcji wkracza policja, która zgłasza się do administratora serwisu na którym został upubliczniony mem(y). Jeśli znalazł go prywatnymi środkami to barwa dla niego. Choć trochę mu to zajęło to widać, że warto.

Silent, ja odbieram film w taki sposób, że chciał pokazać, że naprawdę nikt nie jest anonimowy w sieci i należy uważać co się robi, bo skutki są takie same jak w życiu poza internetem...co gorsza w internecie nic nie ginie...
Odpowiedz
#5
(23-12-2016, 14:55 PM)Luis napisał(a): Znaleźć naprawdę nie jest trudno.
Wystarczy odrobina wysiłku i znaleźć jest naprawdę trudno - są sposoby na praktycznie całkowitą anonimowość.

(23-12-2016, 14:55 PM)Luis napisał(a): co gorsza w internecie nic nie ginie...
Z jednej strony to jest plus, z drugiej minus. Jest prosta zasada, którą każdy użytkownik internetu z odrobiną rozumu zna (albo przynajmniej powinien znać) - nie umieszcza się w internecie treści, które mogą być w jakikolwiek sposób kompromitujące.

Wracając do tematu, którego ma niby dotykać ten filmik. Nie wiem skąd ostatnio wzięła się ta nagonka w mediach na internet, np. znany skoczek z żoną przychodzą do telewizji i oboje płaczą przed kamerami, że ktoś ich córce na urodziny złożył nie takie życzenia jakby sobie tego chciała. Tego to już kompletnie nie rozumiem - przecież największą zaletą intenetu jest to że możesz usłyszeć PRAWDZIWE opinie, a nie poprawne politycznie i wyreżyserowane. Jeśli ktoś jest przewrażliwiony bo usłyszy coś nie po swojej myśli, to może nie powinien z tego medium korzystać zamiast szukać winnych i lecieć od razu na policję?
Odpowiedz
#6
Mogę nie zgadzać się z nawykami żywieniowymi Karmowskiego, ale muszę przyznać, że facet ma łeb i serducho. Mógł zrobić cokolwiek, a dał łebkowi lekcję na całe życie. Szacun Duży uśmiech

(23-12-2016, 18:08 PM)Dziwny Typ napisał(a): Wracając do tematu, którego ma niby dotykać ten filmik. Nie wiem skąd ostatnio wzięła się ta nagonka w mediach na internet, np. znany skoczek z żoną przychodzą do telewizji i oboje płaczą przed kamerami, że ktoś ich córce na urodziny złożył nie takie życzenia jakby sobie tego chciała. Tego to już kompletnie nie rozumiem - przecież największą zaletą intenetu jest to że możesz usłyszeć PRAWDZIWE opinie, a nie poprawne politycznie i wyreżyserowane. Jeśli ktoś jest przewrażliwiony bo usłyszy coś nie po swojej myśli, to może nie powinien z tego medium korzystać zamiast szukać winnych i lecieć od razu na policję?

Nie jestem pewien, czy widzisz różnicę między głupimi żartami a totalnym chamstwem i atakiem na postronne osoby. Karmowski raczej do przewrażliwionych nie należy, ale memy z jego córką naprawdę były karygodne. To nie kwestia poprawności politycznej, a zwykłej przyzwoitości. Zresztą, Ci co mają się za największych śmieszków, najczęściej pieklą się jak ktoś im pojedzie po "starej". Wszystko śmieszy, póki nie dotyka nas samych Oczko
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości