What the... Tak xD
#1
Kciuk w górę 
W internetach można znaleźć różne popaprane dziwactwa i to często zupełnie przypadkowo. Toteż postanowiłem założyć o tym temat Diabeł Dziś przedstawię dwa krótkie filmy, których ni kija nie kumam. Jeden uchodzi za coś w rodzaju bajeczki z typowo życiowym morałem, a że słabo znam angielski to nie wiem jak można pić płynne złoto i chcieć jeszcze xD A drugi to taka totalna masakra psychadeliczna ze zboczonymi wątkami, której nawet autor nie rozumie chyba, że kiedy na to wpadł był pod wpływem silnych psychotropów xD Choć to porąbane i zrobione na styl chaotycznego nieładu to chyba miało coś oznaczać, ale nie wiem co... Jeśli wy natomiast wiecie to róbcie mi za tłumacza w tym temacie bądź dorzućcie jakieś własne znalezione przez siebie brednie Duży uśmiech Będzie niezła rozkmina xD(+18) xD
#2
Oba filmiki już widziałam i oba mają pouczać ^^
W pierwszym chodzi o kwestię uzależnienia. Widzimy oto naszego bohatera w dosyć nietypowej sytuacji: idzie zwyczajnie przed siebie i nagle napotyka na swojej drodze kroplę dziwnej substancji (która niekoniecznie musi być ciekłym złotem ;3). Na początku ją mija bez większego zainteresowania, ale za drugim razem już łyka. Kropla zadziałała i nasz ptaszek bez skrzydeł począł latać i czuć się niczym bóg! To samo dzieje się w naszym świecie otoczonym zewsząd używkami. Im dalej jednak szedł, tym więcej pojawiało się owego złotego soku, więc ptaszek, chcąc poczuć się znowu tak samo wspaniale jak poprzednio, bierze go coraz więcej. Niestety jego organizm się uodparnia, efekty są coraz słabsze i ptaszek coraz częściej i mocniej spada na ziemię. Jego ciało niszczeje, i pod koniec jest już w takim stanie, że nie może się ruszyć o własnych siłach. Sympatycznie ukazana przenośnia dla niesympatycznego zjawiska uzależnień.
Drugiego filmiku nie do końca rozumiałam, póki mądry użytkownik YT nie wyjaśnił, o co chodzi.
Filmik podzielony jest na trzy części:
- pierwsza pokazuje okres dojrzewania, nastoletnie rozterki oraz silne zainteresowanie własnym ciałem oraz sferą seksu.
- druga część to wczesna dorosłość: marnowanie pieniędzy, narkotyki i niszczenie własnego ciała (dwa ostatnie obrazki pokazują prostytucję i choroby weneryczne)
- trzecia to okres stabilizacji - wiek średni i starość - ważniejsza staje się praca, kształcenie się, potem odpoczynek. Wózek inwalidzki jest symbolem niedołężności i podeszłego wieku.
Teraz czas na kawałek mojej interpretacji: najwięcej uwagi poświęcono części pierwszej, bo młody człowiek przeżywa wszystko intensywnie - poznaje świat, wszystko wydaje mu się nowe i ekscytujące, dlatego wydaje się, że wczesne lata trwają bardzo długo. Druga część jest krótsza, a trzecia najkrótsza - na starość przeznaczono jedynie jeden obrazek. Bo właściwie te lata starcze mijają jak z bicza strzelił. Pyk! i już Cię nie ma.

Mam nadzieję, że pomogłam ^^
#3


#4
No ten pierwszy mówi o tym, żeby nie krzywdzić zwierzątek, bo to bardzo cenne istoty. Tak cenne, że dokładnie określono ich wartość w starych złotych. A straszny klimat był po to, żeby dzieci miały koszmary o kołach zębatych w oleju z lektorką w postaci niedowidzącej staruszki.
A te drugie pokazuje, co może się stać, jeśli zlecisz komuś nakręcenie filmu o produkcji jabłek, a tamten się naćpie grzybkami halucynkami. I zacznie kręcić.
#5
Hahaha Kraina Grzybów xD Sam myślałem by to dać, ale wolałem zacząć od tamtych bo Poradnik Uśmiechu to taka schiza, że pół Internetu się tym zajęło i każdy ma własną interpretację xD

A co do Ciebie Tsu pomogłaś bardzo, a swoją drogą nie wiem czy Twój nowy avek nie nadawałby się pod ten temat xD
#6
Heeh, to ryje mózg tak bardzo, lecz humor też poprawia, więc jak najbardziej na plus Oczko
Ach te internety, co tam można znaleźć...


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości