Wieś kontra miasto
#1
Co bardziej lubicie? Wieś czy miasto i dlaczego?

Skąd takie pytanie?

W pracy miałem spór gdzie życie jest lepsze. Według mnie na wsi. Tam masz własny świat normalnych ludzi którzy Ci pomogą i nie sprawią problemów. Wszędzie blisko łatwo i przyjemnie (prócz urzędów i lekarzy).
Odpowiedz
#2
Ani to, ani toUśmiech Na wsi masz spokój i zacisze, brak miejskiego zgiełku i wyścigu szczurów, z drugiej strony prostota ludzi, brak zasobów technologicznych i edukacyjnych nie nie pozwala się rozwijać i realizować marzeń. Tego typu rzeczy można natomiast znaleźć w zatłoczonych i zanieczyszczonych miastach, gdzie ludzie sobie wilkiem, każdy dąży tylko do tego, aby być lepszym od drugiego i nie pomoże kiedy bliźniemu dzieje się coś złego. Myślę, że rozwój i pokonywanie ludzkich granic jest naturalną ludzką potrzebą, dlatego rozwinęła się cywilizacja i niejako człowiek jest już "zaprogramowany" kulturowo tak, aby żyć w cywilizacji i nie da się tego uniknąć. Myślę też, że "ucieczka" na wieś to tak naprawdę ucieczka od natury człowieka i stawienia czoła problemom.
Odpowiedz
#3
Dzisiejsze wsie to nie wsie zabite dechami. Tu tak samo jak w mieście jest cywilizacja i technologia tylko rozmiar inny.
Odpowiedz
#4
Czytam i nie wierzę. Niektórych chyba trzeba by było zaprosić na współczesną wieś. Nie zawsze są to tylko gospodarstwa, łono natury i brak cywilizacji. Otóż, niektórzy by się zawiedli.

Opowiem ciut o wiosce, z której pochodzę. Nie jest duża, raptem ok. 1500 mieszkańców. Rolników mamy 2. Słownie: dwóch. Jest cisza, spokój, piękne parki, lasy, świeże powietrze. Dojazd do pobliskiego miasta autobusem miejskim. Szkoły: podstawówka w wiosce obok i gimnazjum. Poziomem lepsze od miejskich "rejonówek". Przychodnia zdrowia: jest w wiosce obok, 15 minut spacerkiem. Skomputeryzowana. Gdzie do lekarza można się dostać bez wcześniejszego zapisywania. Do tego skomputeryzowana biblioteka i świetlica, w której czas spędza młodzież i dzieci, za darmo.

Są też pewne wady. Ja akurat z sąsiadami nie mam dobrych układów, choć gdy potrzeba pomocy, to i tacy się znajdą Uśmiech
Odpowiedz
#5
Ja preferuję małe miasteczko Język
Odpowiedz
#6
Zdecydowanie wieś.
W mieście się nigdy nie odnajduje. Tęsknie za wiejskim życiem ;/
Odpowiedz
#7
wies, ewentualnie male miasteczka. W wiekszych miastach czuje sie niepewnie
Odpowiedz
#8
Ja zaś lubię duże miasta. Dużo do zwiedzania ^^
A wieś tylko na wakacje
Odpowiedz
#9
Sama nie wiem.
W małym miasteczku czuję się nieraz źle. Starsze babcie i plotkarze znają kto od kogo, kto z kim itp. Nie lubię tej zaściankowości. Podejrzewam, że na wsi jest podobnie. Za to duże miasto nieco przeraża swoją wielkością oraz hałasem.
Być może odnalazłabym się na wsi, być moze w dużym mieście. Lubię przestrzenie, swobodę.
Odpowiedz
#10
Wieś, czy miasto.. a czemu nie przedmieścia xD to one mają najczęściej najlepszą lokalizacje - spokojnie, lecz wciąż relatywnie blisko do miasta. I nie trzeba się męczyć w bloku >_<
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości