Windows po włączeniu czarny ekran z kursorem
#1
Cześć,  wczoraj po obejrzeniu filmu chciałem wyłączyć laptopa i strasznie długo to robił ale w końcu się wyłączył. Dzisiaj rano gdy go włączyłem po "Zapraszamy" pokazuje mi się czarny ekran z kursorem i tak już zostaje. Może ktoś z Was już tak miał bądź wie jak to naprawić? Może da się jakoś pominąć nową instalacje Windowsa.
Odpowiedz
#2
Hej wodzu, jaki system masz, da się to naprawić. Zobacz czy działa control alt i del jeśli będziesz miał menadżera zadań to potem daj nowe zadanie Explorer.exe ale wcześniej zobacz czy ten proces jest uruchomiony  jeśli tak to go zabij. Jeśli po wpisaniu tej komendy pojawia się ikony i belka na dole to będziemy dalej działać.
Odpowiedz
#3
Ja kiedyś nie mogłem uruchomić komputera przez... aktualizację Windows. Zainstalowała się aktualizacja a po restarcie komputer stwierdził, że właśnie zainstalowano na moim komputerze... szpiegowskie oprogramowanie. W Biosie musiałem coś porobić żeby mi komputer ruszył. Czarny ekran sugeruje że Windows mógł zgłupieć i np stwierdził, że masz niezarejestrowaną piracką wersję Windows i dlatego się nie uruchamia dalej. Być może będziesz musiał coś zmienić w Biosie, być może przeinstalować Windowsa a być może za jakiś czas komputer sam 'zaskoczy'.
Odpowiedz
#4
Bios obsługuje wejścia wyjścia pomiędzy systemem operacyjnym a sprzętem, więc proszę nie wkładać rąk tam. System ci się nie uruchamia bo masz coś co nie uruchamia ci Explorer. exe bądź się podszywa inne złośliwe oprogramowanie.
Odpowiedz
#5
(28-07-2016, 10:17 AM)BlackJack napisał(a): Bios obsługuje  wejścia wyjścia  pomiędzy systemem operacyjnym a sprzętem, więc proszę nie wkładać rąk tam.

Generalnie tak, ale czasami komputer może zgłupieć tak jak w przypadku tej aktualizacji Windowsa. Może wyświetlać informacje nie zgodne z prawdą. Czasami bez zrobienia czegoś w Biosie może nic nie ruszyć, oczywiście nie mówię że jest tak w przypadku Mansura, tylko tak ogólnie.
Odpowiedz
#6
A miałam tak, miałam. Tylko ja nie jestem żadnym komputerowcem i nie powiem jak to zrobiłam,bo najzwyczajniej w świecie nie wiem ,aleee naprawiłam. Uśmiech xD Nie da się wejść nawet awaryjnie? Chyba jak włączysz i zamkniesz system nie tak jak powinieneś ,albo wyjmiesz baterię to będziesz mógł wejść awaryjnie ;x nie pamiętam Smutny
Odpowiedz
#7
Tryb awaryjny można wymusić F8 podczas uruchamiania systemu przed pojawieniem się logo MS działa tylko do Windowsa 7
Odpowiedz
#8
wylacz i wlacz komputer
Odpowiedz
#9
Jeśli windows 10 odłącz wszystkie peryferia przed uruchomieniem, a następnie uruchom i czekaj aż włączy wszystko. Nie ponaglaj, to chwile potwać może. Jak zobaczysz pulpit idź na herbatkę i po 10 minutach wróć. Jak zaskoczy to podepnij wszystko abratna i uruchom ponownie. Powinien uruchomić się normalnie. Jeśli masz nie pomogło spróbuj za pomocą punktu przywracania systemu odzyskać wina. Postarzeje on nieco system ale przywróci do pełnej sprawności. Warto samemu od czasu do czasu zapisać świeży punkt przywracania by w razie awarii nie potracić jakiś programów lub nie przywrócić systemu z wirusem jeśli taki się nadarzył poprzez używanie zbyt starego punktu przywracania. Dobrze jest też usuwać stare punkty by nie śmieciły i zostawić sobie tylko jeden aktualny i pewny lub dla większej pewności jakieś 3 sprawne tworzone najlepiej w różnych odstępach czasowych.
Odpowiedz
#10
Menedżer zadań udało mi się uruchomić zamknąć proces Explorer i ponownie go uruchomić tylko że to nic nie daje. W trybie awaryjnym też nie pokazuje pulpitu. Próbowałem nawet z wierszem poleceń ale nie idzie przywrócić systemu. Windows 7.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Żarówka Windows Update Silent 9 3,912 03-08-2016, 21:12 PM
Ostatni post: Silent

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości