Wygląd czy ma znaczenie ??
#1
powiedzcie mi czy wygląd ma tak naprawdę znaczenie ???  ile razy się spotkałem taką sytuacją że np. 20 latka nie chciałaby stworzyć związku z kimś kto nie jest dla nie super atrakcyjny , kimś co by się nie mogła pochwalić że jaki jest przystojny że inne dziewczyny tej 20-latce zazdrosną itp. a już o 10 lat starsza dziewczyna nie miała by żadnych oporów by przynajmniej spróbować

czemu facet ( tu podam kolejny przykład ) który miał wypadek spadł z dachu i stracił większość uziębienia ale  popracował nad sobą i ma protezę  ( chociaż musi zdejmować nie ma na stałe ) i jest chudy a nie wysportowany nie przypakowany ( ponieważ zdrowie mu na to nie pozwala ), ale za to nadrabia dobrym sercem , pomaga innym , wspiera itp.  . jest skreślany od razu  albo udają że się nim interesują by to chamsko wykorzystać a poźniej traktują jak gówno za przeproszeniem ??

Jak myślicie ??? jak wy na to patrzycie nie ważne czy facet czy dziewczyna bo ten problem jest spotykany po obu płci
Odpowiedz
#2
Moim zdanie ma znaczenie drugorzędne w sprawach międzyludzkich. Wygląd zewnętrzny świadczy w pewnym sensie jak jesteśmy postrzegani. Jeśli ktoś chodzi w brudnych butach czy brudnych ciuchach wiadomym jest, że taka osoba jest niechlujna i niezbyt rozgarnięta. Można w tym przypadku podać wiele przykładów. Wygląd jest świetnym sposobem na wywołanie dobrego pierwszego wrażenia. Jeśli przykładowo spotykamy ładną kobietę według nas to automatycznie myślimy, że może być miłą oraz ciekawą osobą i poświęcamy takiej osobie uwagę. Nie ma co przywiązywać aż tak wagi jednak do wyglądu. Ten facet o którym wspomniałeś może po prostu trafiał na niewłaściwe osoby skoro tak go traktowali?
Odpowiedz
#3
na 90% jestem pewny że trafiał na niewłaściwe osoby , ale mnie zastanawia czemu ludzie patrzą na takie rzeczy jak wygląd za 30 lat i tak każdy będzie pomarszczony , będzie miał siwe włosy itp. , bardziej trzeba patrzeć na charakter bo z tym będzie trzeba wytrzymać do końca życia Uśmiech
Odpowiedz
#4
Jesteśmy w końcu zwierzętami i instynktownie szukamy jednostek ładnych i zdrowych, czyli o dobrych genach. Choćbyśmy nie wiem jak chcieli i co mówili nie przezwyciężymy tego w 100%.
Odpowiedz
#5
Xyz
Odpowiedz
#6
(21-01-2017, 16:13 PM)bogdan23 napisał(a): na 90% jestem pewny że trafiał na niewłaściwe osoby , ale mnie zastanawia czemu ludzie patrzą na takie rzeczy jak wygląd za 30 lat i tak każdy będzie pomarszczony , będzie miał siwe włosy itp. , bardziej trzeba patrzeć na charakter bo z tym będzie  trzeba wytrzymać do końca życia Uśmiech

Spotykasz dziwne osoby w takim razie skoro uważają, że wygląd jest ważniejszy od charakteru. Oczywiście, że charakter jest ważny ale nie ma nic złego w dbaniu o siebie. To dobrze moim zdaniem, że ludzie dbają o siebie i chcą uprawiać sport dzięki czemu mogą czuć się lepiej z samym sobą. To też może wpłynąć pozytywnie na nasz charakter. Nie widzę w tym nic złego. Gdy będzie się w starszym wieku może nawet żałować, że się nie trenowało. Zamiast tego będzie się liczyło ile kto chorób ma oraz ciągle zwracać uwagę co mnie boli w danym momencie.
Odpowiedz
#7
Cytat:czemu facet ( tu podam kolejny przykład ) który miał wypadek spadł z dachu i stracił większość uziębienia ale popracował nad sobą i ma protezę ( chociaż musi zdejmować nie ma na stałe ) i jest chudy a nie wysportowany nie przypakowany ( ponieważ zdrowie mu na to nie pozwala ), ale za to nadrabia dobrym sercem , pomaga innym , wspiera itp. . jest skreślany od razu albo udają że się nim interesują by to chamsko wykorzystać a poźniej traktują jak gówno za przeproszeniem ??
Czemu dziewczyna, która miała wypadek i ma zdeformowaną twarz i do tego ma zaburzenia metabolizmu, więc jest wychudzona/otyła (ponieważ zdrowie jej nie pozwala na osiągnięcie prawidowej figury), ale za to nadrabia dobrym sercem, pomaga innym, wspiera itp. jest skreślana od razu(...)?
Odpowiedz
#8
Wygląd jest na pierwszym miejscu czy to u kobiet czy mężczyzn. Tak już mamy, że przyciągają nas osoby atrakcyjne. Wygląda to w ten sposób, że gdy facet dba o siebie jest atrakcyjny to podbija do według jego gustu kobiety a później miejsce ma zauroczenie osobowością a potem już jak Bóg da. Zawsze kierujemy się wyglądem. Wątpię, szczerze, że byłbyś z kobietą nieatrakcyjną ale z zajebistym charakterem na bank skończyłoby się przyjaźnią. Co do tego z zębami. Niech się weźmie za siebie tak by tak proteza była tylko niewielkim defektem. Niech popracuje nad swoją sylwetką a co za tym idzie wyglądem. Koniec.
Odpowiedz
#9
Charakter jest najważniejszy , ale wygląd też jest ważny. Mówi się,że za X lat będzie się pomarszczonym i starym.. no, za X lat Oczko
Ta druga osoba w jakimś stopniu musi się nam podobać fizycznie, ale nie musi być tym ''fizycznym ideałem''. Wydaje mi się,że każdy idzie na jakieś tam ustępstwa , czyli akceptuje w drugiej osobie to co na ogół się jej nie podoba. Nie zawsze całość wyglądu zwraca naszą uwagę , ale jeden element.. np. oczy, usta, rysy twarzy, włosy.. Oczko No, bo jednak pierwsze co poznajemy (zazwyczaj) u drugiej osoby to wygląd, a nie charakter.
Odpowiedz
#10
(21-01-2017, 15:35 PM)bogdan23 napisał(a): powiedzcie mi czy wygląd ma tak naprawdę znaczenie ???

Podobno o gustach się nie dyskutuje, ale jak wygląda cały proces wchodzenia w związek, to jestem zielona w temacie.

(21-01-2017, 15:35 PM)bogdan23 napisał(a): ile razy się spotkałem taką sytuacją że np. 20 latka nie chciałaby stworzyć związku z kimś kto nie jest dla nie super atrakcyjny , kimś co by się nie mogła pochwalić że jaki jest przystojny że inne dziewczyny tej 20-latce zazdrosną itp.

A chłopak to w takim razie kim dla niej jest? Ozdobą co do własnej osoby, że ma się nim chwalić jaki on jest przystojny, żeby patrzeć jak inne zazdroszczą, jakby był nie wiem... Nową torbą z butiku? Trzeba spojrzeć na to z drugiej strony: kim ma być dla kogoś ta osoba bliska, osobą czy ozdobą? Jeżeli ozdobą, to raczej albo ktoś nie ma równo pod sufitem, albo jeszcze został na etapie gimnazjalisty bawiącego się w dorosłych, ale wiadomo, wszystko zależy od punktu widzenia, dla kogoś takie zachowanie może być jak najbardziej normalne i słuszne.

(21-01-2017, 15:35 PM)bogdan23 napisał(a): a już o 10 lat starsza dziewczyna nie miała by żadnych oporów by przynajmniej spróbować

A skąd taka pewność jeśli wolno wiedzieć? Bazujesz się na podstawie odzewu z Internetu, skoro pewnie nie tylko na tej stronie napisałeś swoje ogłoszenie by poznać dziewczynę? Jak tak, to przecież różni ludzie siedzą w różnym wieku i w różnym celu na Internecie.

(21-01-2017, 15:35 PM)bogdan23 napisał(a): czemu facet ( tu podam kolejny przykład ) który miał wypadek spadł z dachu i stracił większość uziębienia ale popracował nad sobą i ma protezę ( chociaż musi zdejmować nie ma na stałe ) i jest chudy a nie wysportowany nie przypakowany ( ponieważ zdrowie mu na to nie pozwala ), ale za to nadrabia dobrym sercem , pomaga innym , wspiera itp. . jest skreślany od razu albo udają że się nim interesują by to chamsko wykorzystać a poźniej traktują jak gówno za przeproszeniem ??

Jak Ty nie wiesz, to ja tym bardziej skąd mam wiedzieć? Może jest element w jego charakterze nie znany Ci, że przyciąga i daje się wykorzystać przez takie dziewczyny?

(21-01-2017, 15:35 PM)bogdan23 napisał(a): Jak myślicie ??? jak wy na to patrzycie

Z moich obserwacji wynika, że każdy ma swój gust, każdy jest na pewnym etapie rozwoju umysłowego i każdy czegoś oczekuje od drugiej strony i te czynniki są ściśle ze sobą powiązane.

(21-01-2017, 16:13 PM)bogdan23 napisał(a): ale mnie zastanawia czemu ludzie patrzą na takie rzeczy jak wygląd za 30 lat i tak każdy będzie pomarszczony , będzie miał siwe włosy itp. , bardziej trzeba patrzeć na charakter bo z tym będzie trzeba wytrzymać do końca życia Uśmiech

A jednak bywa, że w starszym wieku osoby samotne kogoś znajdują. To, że dla nas, młodych ludzi, każda starsza osoba wygląda nieciekawie, nie znaczy, że osoba starsza widzi tymi samymi oczami co my. To samo tyczy się osób w wieku nastoletnim, mogą dla nas osób dorosłych wyglądać jak dzieci (mam na myśli 12-14-latków), a jednak gdy byliśmy w ich wieku ktoś wpadał nam w oko. Wydaje mi się, że spojrzenie na kogoś zależy dużo od wieku i jego etapu.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości