Zwalniacie miejsce w komunikacji zbiorowej?
#1
Ludziska, czy zwalniacie miejsce, w autobusie, tramwaju, itp. starszym ludzią, lub komuś innemu?

Ja osobiśnie zwalniam tylko staruszką o lasce, i takim, że widać po nich lekko 85 l. oraz kobiecie w ciąży i samotnej matce! Innim nie, bo jak babcia jedzie jeden przystanek a może stać, to nic się jej nie stanie! Nigdy mocherą nie zwalniam, bo oni nawet okna nie pozwolą latem otworzyć!
Odpowiedz
#2
Tylko starszym tj babciom,dziadkom. Inni musza postac
Odpowiedz
#3
No racja racja, ale jednak ustepujesz staruchom
Odpowiedz
#4
Najgrosze sa takie ktore jeden przystanek tylko do kosciolka musza podjechac, i na 5 minut musza usiasc, albo jak ful ludzi na przystanku to ci emeryciu i rencisci normalnie popiep. jak nie wiem jak na wyscigi by miejsce zajac!- ani by tacy biedni zchorowani, schorowani moze sa ale nie by szybko przescigac sie w zajmowaniu miejsca, ja zawsze mowie jak facec starszy widac ze od rydzyka chce bym mu ustapil, to ja starosc nie radosc mlodosc nie wiecznosc albo zaplacilem za bilet i mam miejsce to bede siedzial, a pan ma bilet kupiony, czy za darmo na legitymacje emeryta? Jak na legitke i za darmo moze pan postac! Obuzenie jest ale co mi tam place to wymagam przeciez co nie ?
Odpowiedz
#5
Tylko straszym osobom, kobietą w ciąży. Ale jak jestem mega zmęczony to różnie bywa Duży uśmiech
Odpowiedz
#6
Shaken napisał(a):Tylko straszym osobom, kobietą w ciąży. Ale jak jestem mega zmęczony to różnie bywa Duży uśmiech
Shaken - kobietom Język
Co do pytania - zawsze zwalniam miejsce ludziom starszym,chorym, kobietom w ciąży, ewentualnie osobom otyłym. Uśmiech
Ostatnio w autobusie: wsiadła kobieta tak na oko wyglądała na 40 lat (miała na sobie buty na wysokim obcasie) autobus był zapełniony i po kilku minutach zwróciła mi uwagę bym oddała jej miejsce, a kiedy zapytałam z jakiego powodu miałabym to zrobić odpowiedziała,że jest starsza i jej się należy. o.O Oczywiście tylko się roześmiałam,ale miałam ochotę jej powiedzieć co nie co.. biedaczka męczyła się dość długo aż w końcu jakiś facet się zlitował ,bo babsko wciąż marudziło.. Ludzie potrafią być okropni, w szczególności właśnie kobiety w średnim wieku. :/
Odpowiedz
#7
Ja ogólnie ustępuję jak widzę, że jakaś babina, albo dziadzio ledwie się trzęsie itd. albo jak widzę, że ktoś z kulą wsiadł to bez większego namysłu. Pozostałym natomiast jeśli poproszą to zazwyczaj nie odmówię. Wiele zależy też od tego jak się czuję. Czasami umyślnie nie zajmuję żadnego siedzenia by mieć święty spokój Język
Odpowiedz
#8
Najgorsze sa mochery, ktore jeden przystanek jada i musza usiasc, w Poznaniu takich plaga!!!!
Odpowiedz
#9
Ustępowałam, bo też będę kiedyś w wieku starszym, jeśli dożyję.
Obecnie różnie to bywa. Czasem źle się czuję, jadąc autobusem, wtedy nie ustępuję.

Najsmutniejszym wspomnieniem dotyczącym tematu jest takie sprzed lat: Siedziała zakonnica w habicie i stanęła przy niej nieco starsza kobieta - zupełnie na chodzie. Wzrokiem i postawą ciała wymusiła na siostrze ustąpienie miejsca ( zakonnica ustąpiła z uśmiechem). Widząc to, czułam niesprawiedliwość. I źle pomyślałam o kobiecie.
Odpowiedz
#10
Nie ustepuje, jestem ciety na emerytow. Wyjatkiem sa kobiety w ciazy. Praktycznie nie wystepuja w tramwajach.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości