Strona Niesmiali.net.pl wykorzystuje pliki cookies. Pozostając na stronie wyrażasz zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej na ten temat w polityce prywatności.


Akceptacja własnych uczuć - emocji i próba ich wyrażania
#1
Chciałbym poruszyć temat akceptacji własnych uczuć.
Ponieważ jest to forum o nieśmiałości, podejrzewam że nieśmiałość jest mocno powiązana z brakiem akceptacji siebie. Pytanie, czy żeby pracować nad jakimkolwiek aspektem swojego życia trzeba wpierw zaakceptować siebie i to co się czuje do ludzi żeby zacząć czynić jakieś zmiany. Nie chodzi już o samą nieśmiałość, tylko ogólnie w celu budowania własnej wartości. Czy wyrażanie własnych uczuć zgodnie z własnym sumieniem i tym co czuje się do kogoś, to jest złość, poczucie wykorzystania itp. Czy to jest właściwa według Was droga. Bo często mam wrażenie że negowanie, zastanawianie i podważanie tego co w danej chwili się czuje czy nie działa destrukcyjnie na poczucie własnej wartości.

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#2
W zupełności akceptuję moje uczucia. Po prostu ich nie wyrażam. Bo nie umiem. A jeśli umiem to tylko, kiedy nikt mnie nie widzi. Bo za dnia wkładam ''maskę'', która ma powiedzieć, że wszystko jest ok
Odpowiedz
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Więzienie emocji, borderline anja 25 3,433 01-11-2019, 12:54 PM
Ostatni post: vlad1431

Skocz do: