Witaj, jeśli widzisz tą wiadomość to znak, że nie jesteś zalogowany na forum. Szybko utwórz konto klikając tutaj lub po prostu zaloguj się jeśli posiadasz już u nas konto.

Strona Niesmiali.net.pl wykorzystuje pliki cookies. Pozostając na stronie wyrażasz zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej na ten temat w polityce prywatności.
Usuń tę notatkę
, nie blokuj reklam, daj zarobić na utrzymanie strony UśmiechBrat nie chce pójść do pracy
#31
(20-03-2017, 20:37 PM)Lara Croft napisał(a):
(18-03-2017, 10:45 AM)Migotka napisał(a): Znam sporo takich przypadków. Mój kolega ma problemy z podjęciem pracy, mieszka z rodzicami, którzy go utrzymują.
Kiedyś miałam ambitny plan, żeby mu pomóc, załatwiłam mu pracę i mieszkanie za które pierwszy m-c nie musiałby płacić.
Początkowo bardzo się ucieszył i mi dziękował, ale jak nadszedł dzień w którym miał podjąć pracę to stwierdził, że nie, bo
boi się, że nie da sobie sam  rady, poza tym odzwyczaił się od pracy. Facet ma 40 lat, naprawdę potrafi wykonywać wiele prac, a nadal nie robi nic tylko narzeka na brak pieniędzy.
A mi byś znalazła pracę z zamieszkaniem pierwszy m-c gratis? Zapieprzałabym jak motorynka i całowałabym po nóżkach ^.^

i nie tylko pierwszy m-c ^.^
Poważnie? Pracowałabyś jako mechanik? Duży uśmiech Oczko
Z mieszkaniem to był taki fart, koleżanka wyjeżdżała na rok i mieszkanko było puste. Niestety już nieaktualne. Uśmiech
Odpowiedz
#32
Ciężka sprawa, może boi się powrotu do pracy? Ja czasem miałam tak po urlopie Duży uśmiech Tydzień odpoczynku i tak się rozleniwiłam, że bałam się wrócić do pracy i do tego standardowego życia.
A ubezpieczenie ma? Język Jeśli ubezpieczony dzięki UP to musi się stawiać na rozmowy i przyjmować jakieś propozycje pracy/staży. Wiem, że można odmawiać, ale za którymś razem to już się nie uda wymigać. Nie wiem z jakiego jest miasta, ale wiem, że u nas np. jest zapotrzebowanie na osoby związane "z kuchnią". Jeśli boi się iść tak od razu do pracy, to polecam iść na staż, gdzie nie będzie musiał być za wszystko odpowiedzialny, będzie się uczył, a potem jeszcze będą musieli go zatrudnić, jeśli będzie odpowiednia umowa. A za staż będzie tak czy inaczej dostawał pieniądze. Nawet nie musi iść na coś związanego ze swoją kuchnią, może zdobywać jakieś nowe doświadczenie.
Prawda jest taka, że im dłużej pozostaje bez pracy, tym gorzej będzie mu powrócić na rynek pracy Język A tak jak już tu ktoś wspominał, przecież całe życie nie będzie siedział u rodziców na garnuszku. Co zrobi jak będzie miał 50 lat? To już jest taki wiek, że człowiek zaczyna myśleć o emeryturze... Jeśli nie ma żadnych niedyspozycji zdrowotnych, to niech idzie do jakiejś pracy, bo potem będzie już tylko gorzej. :/
Odpowiedz
#33
Podobno coś się zmieniło i ruszył do pracy jako kucharz ale ile w tym prawdy nie wiem bo dawno nie rozmawiałem ze znajomą i też nie za bardzo interesował mnie ten temat.
Odpowiedz
  


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości