Witaj, jeśli widzisz tą wiadomość to znak, że nie jesteś zalogowany na forum. Szybko utwórz konto klikając tutaj lub po prostu zaloguj się jeśli posiadasz już u nas konto.

Strona Niesmiali.net.pl wykorzystuje pliki cookies. Pozostając na stronie wyrażasz zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej na ten temat w polityce prywatności.
Usuń tę notatkę
Zapraszamy do wspólnej gry w mafię kliknij Oczko •  Wstecz
 • 1
 • ...
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7(current)
Czy można zakochać się w kimś poprzez same pisanie?
#61
Ja raczej mam problem z zakochiwaniem sie .To znaczy nie zakochuje sie zbyt łatwo.Także ptrzez same pisanie  w moim przypadku dłuuugo by to trwało.
Odpowiedz
#62
Hmm... zakochać raczej nie, ale pisanie może być wstępem do poważniejszej znajomości. W rzeczywistości to wygląda trochę inaczej, wtedy zakochujemy się już w "żywej" osobie, ale na pewno można w dużym stopniu poznać drugą osobę, jeśli jest ona szczera i dużo mówi o sobie, swoich uczuciach, wartościach, tym co kocha robić w wolnym czasie. Wtedy już możemy zdać sobie sprawę, czy jakaś cecha przyciąga nas do tej osoby, a jak się już spotka i lepiej pozna drugą osobę w rzeczywistości, można to zweryfikować. Duży uśmiech Poznanie na żywo osoby, z którą się pisało przez dłuższy czas, może być bardzo miłym doświadczeniem i naprawdę można w ten sposób poznać swoją drugą połówkę.
Odpowiedz
#63
A ja uważam, że pisanie jest początkiem i można się zakochać, a na pewno poczuć coś głębszego.
Pokrótce powiem Wam tak, dawno dawno temu.....
takie jeden Pan napisała do mnie sms'a wziął mój numer od siostry, z którą chodziłam do klasy.... pisaliśmy i pisaliśmy, coś pękło oboje czuliśmy coś więcej nigdy się nie widząc... po jakimś czasie się spotkaliśmy w końcu, on oszalał na moim punkcie, a ja popełniłam wiele błędów, i na prawdę bardzo mi go brakowało przez wiele czasu. Później dopóki nasze drogi całkiem się nie rozeszły spotykaliśmy się na stopie przyjacielskiej, nadal mamy kontakt jedynie internetowy i oboje zgodnie twierdzimy, że jest coś co nas do siebie ciągnie, ale los chciał inaczej...

Także uważam, że przez pisanie można poczuć coś pięknego, ja mam miłe wspomnienia... Uśmiech
 Podziekowania: Silent , Rarity , nowy , Zarhal , anja
Odpowiedz
#64
W sumie pisanie jest o tyle fajnym wstępem, że się poznaje najpierw "wnętrze" Uśmiech więc myślę, że można się na pewno zauroczyć, czy zakochać to nie wiem.
Odpowiedz
#65
Ja tak ogólnie myślę sobie tak... Partnera można poznać przez internet i wyłapać już przez samo pisanie wiele jego pozytywnych cech. Jednak gdyby na żywo również nie "zagrało", to czy coś by z tego było? Wydaje mi się, że miłość to jest wtedy, gdy się kocha całą osobę - zarówno jego psychikę jak i fizyczność* Język Wyobrażacie sobie np. żebyście mogli stworzyć dobry związek z kimś, z kim dobrze wam się rozmawia, ale brzydzicie się nim tak, że pocałunek albo ogólnie bliskość hmm no wiecie, damsko - męska byłaby torturą... A szczerze mówiąc, bylibyście w stanie? To by było zresztą nieuczciwe dla partnera, bo każdy zasługuje na kogoś, kto go zaakceptuje i fizycznie i psychicznie. A tak marnowałby czas na kogoś, kto nie potrafi zaakceptować jego ciała... Partner musi być dla nas chociaż akceptowalny fizycznie i tego się nie obejdzie... więc owszem, poznanie się pisemne może być dobrym startem, ale real to jednak zweryfikuje... Ogólnie nie znoszę takiej hipokryzji u ludzi, gdy twierdzą, że np. "wygląd nie ma żadnego znaczenia" albo inne takie słodkie kłamstweka, potem ludzie zderzają się z rzeczywistością i są rozczarowani, że jest zupełnie inaczej, niż ludzie sobie nawzajem wmawiają... Moim zdaniem lepsza brutalna ale zdrowa prawda niż słodkie, niszczące kłamstwa :3 toteż uważam, że oba te czynniki są ważne i nie mają sensu te wszystkie dyskusje "ważniejszy wygląd czy charakter" bo przecież oba są niezbędne do miłości. W różnych proporcjach, ale jednak musimy akceptować partnera na obu tych polach. Inaczej to możemy mieć bezpłciową przyjaźń [nie akceptujemy wyglądu, ale to nie ma znaczenia w relacji bezcielesnej]. Albo bezmiłosne pożądanie [gdy nie akceptujemy charakteru, ale uznajemy, że do seksu się taki ktoś nadaje - to w przypadku osób, które są zdolne do seksu z kimś kogo nie kochają...].


* uważam, że te oba czynniki potrzebne są do procesu zakochania, co nie zmienia wcale faktu, że jeśli ktoś np. ulegnie wypadkowi i zostanie oszpecony albo zestarzeje się, to możemy być w stanie nadal go kochać - bo to jest ważne w tym momencie zakochania, a potem już miłość trwa mimo wszystko Uśmiech
 Podziekowania: Silent , Rarity , Zunabyss
Odpowiedz
Oj można Duży uśmiech znam takie przypadki
Odpowiedz
#67
Wszystko można, na tym świecie wszysko się może zdarzyć ludziom. Bo zakochanie często jesy mylone z innymi uczuciami. Inna sprawa, że karmiąc się wyobrażeniami dostarczami do mózgu różnyc informacji, które mogą wyzwalac kolejne impulse.
WIęc naprawdę wszystko można... ale wtedy po spotykaniu się jest weryfikacja czy to prawdziwe uczucie czy nie... Bo zaczyna się zauważyć daną osobę w realnych sytuacjach, bo napisać można wszystko...
Odpowiedz
Zdarzają się przypadki zakochania w rzeczach materialnych a nawet w postaciach nieistniejących dlatego zauroczenie poprzez pisanie nie wydaje się dla mnie czymś szokującym. Osobiście jestem ciężkim przypadkiem jeżeli chodzi o zauroczenia. Znajomi wciąż powtarzają: tobie to się nic nie podoba Uśmiech Tu się z nimi zgadzam ponieważ prawdziwe zauroczenie poczułem jakieś 3 razy w życiu a zakochałem się tylko raz Uśmiech Pisanie miało wiele wspólnego z owym zakochaniem ponieważ odległość i obowiązki uniemożliwiały przez kilka miesięcy ponowne spotkanie. Nie jestem jednak pewien czy literki były w tym przypadku głównym czynnikiem Uśmiech
Odpowiedz
#69
Nie wiem czy zakochać się można przez samo pisanie bo sam tego nie doświadczyłem ale można się zauroczyć po pisaniu np przez trzy lata, jeśli dojdzie to tego jeszcze parę krótkich spotkań na żywo, to na pewno. Sam jestem tego przykładem.
Odpowiedz
#70
Można. Szczególnie jeśli ktoś cierpi na deficyt emocjonalny i jest bardzo samotny.
Odpowiedz
  
 •  Wstecz
 • 1
 • ...
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7(current)


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nienaturalne zachowanie przy kimś na kim nam zależy .m 4 1,183 14-10-2015, 01:13 AM
Ostatni post: Michał86

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości