Witaj, jeśli widzisz tą wiadomość to znak, że nie jesteś zalogowany na forum. Szybko utwórz konto klikając tutaj lub po prostu zaloguj się jeśli posiadasz już u nas konto.

Strona Niesmiali.net.pl wykorzystuje pliki cookies. Pozostając na stronie wyrażasz zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej na ten temat w polityce prywatności.


 • 1(current)
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • ...
 • 101
 • Dalej 
Forumowa Mafia
#1
Forumowa Mafia to gra fabularna, w której biorą udział dwie grupy: Miastowi i Mafiozi. Celem Miastowych jest wykrycie Mafii, podczas gdy zadaniem Mafiozów jest doprowadzenie do sytuacji, w której liczba jednych i drugich będzie taka sama. Mafiozi w określone dni "zabijają" graczy i w ten sposób pozbywają się z gry kolejnych Miastowych. Miastowi za to mają szansę się odpłacić podczas Linczów, w których mają szansę zabić Mafiozów. Niestety wykrycie Mafii jest trudne, dlatego często w Linczach giną niewinne osoby. Miastowych jest jednak dużo więcej niż Mafiozów(stosunek jednych do drugich powinien wynosić 4:1), dlatego nawet zlinczowanie kilku niewinnych osób nie musi kończyć się porażką dla Miasta. Jeśli jednak liczba Mafiozów i Miastowych będzie taka sama, to grę wygrywają ci pierwsi.

Pojęcia związane z grą:
Mistrz Gry(MG) - osoba, która prowadzi rozgrywkę, to ona ustala dokładne zasady każdej edycji i stoi na straży przestrzegania regulaminu rozgrywki. To do MG wysyła się PW z głosami, a także wszelkimi dodatkowymi akcjami. MG ogłasza o poszczególnych godzinach wyniki Linczów i Mordów, to on może karać graczy za brak głosu, posta lub złamanie regulaminu punktami karnymi. Zdobycie określonej liczby punktów karnych kończy się wyrzuceniem danej osoby z gry. MG może zostać właściwie każda osoba, która grała już kilka edycji i rozumie dobrze grę. MG także rozdaje role na początku gry, może także dowolnie "udziwniać" rozgrywkę dodając nowe elementy, ważne jednak, by robić to z głową.
Lincz Miasta - choć w nazwie jest miasto, to jednak lincz obejmuje wszystkich graczy i każda osoba biorąca udział w rozgrywce musi zagłosować w Linczu. Jego celem jest zabicie mafiozów, ale często giną w nim niewinne osoby. W każdym Linczu ginie ta osoba, która zdobyła najwięcej głosów. Jeśli dojdzie do remisu, to decyzję kto ma zginąć podejmuje OC(patrz dalej - Ojciec Chrzestny). Zawsze ujawnia się czy osoba która zginęła była winna(należała do Mafii), czy też była niewinna(należała do Miasta).
Mord Mafii - podczas Mordu tylko Mafiozi decydują kto ma zginąć. Dzięki niemu mogą się pozbywać niewygodnych dla nich graczy, choć często opłaca się bardziej eliminować inne osoby. To kogo zabiją zależy już od strategii Mafii.
Testament - każda osoba, która zginie w grze(zostanie wyeliminowana) ma prawo do tylko jednego posta czyli właśnie testamentu. Właśnie w tym poście może przyznać się do swej roli(jeśli miała jakąś specjalną funkcję), a także dać rady pozostałym graczom i powiedzieć, kogo sama podejrzewała. Po napisaniu testamentu gracz nie może się już odzywać ani rozmawiać z innymi graczami na PW.
Fabuła - oprócz postów na temat rozgrywki gracze mogą też pisać historyjki,w których wcielają się w wymyśloną przez siebie postać. Uniwersum w którym dzieje się dana edycja wymyśla MG. Pisanie historyjek nie jest zwykle wymagane, ale zależy to też od założeń MG, który do fabuły może przykładać większą lub mniejszą rolę. Zwykle ważne jest, by każdy gracz napisał choć jedną historyjkę przedstawiającą jego postać jeszcze przed pierwszym Mordem Mafii. Historyjki powinny towarzyszyć każdemu Linczowi i Mordowi, ale ich napisanie jest zadaniem MG.
Harmonogram - MG musi również zająć się stworzeniem harmonogramu, czyli rozkładu wszystkich wydarzeń w czasie. FM trwa przynajmniej kilka dni i potrzebny jest plan, kiedy dana akcja się odbywa. Ważne, by dane wydarzenie było zawsze o tej samej godzinie. Przykładowy harmonogram wygląda tak:
1. dzień - godz. 22:30 - 1. Mord Mafii
2. dzień - godz. 21:00 - 1. Lincz Miasta
3. dzień - godz. 21:00 - 2. Lincz Miasta, godz. 22:30 - 2 Mord Mafii
4. dzień - godz. 21:00 - 3. Lincz Miasta
5. dzień - godz. 21:00 - 4. Lincz Miasta, godz. 22:30 - 3 Mord Mafii
6. dzień - godz. 21:00 - 5. Lincz Miasta
...
Długość tego harmonogramu zależy od ilości graczy. Im więcej tym gra może dłużej trwać.

Role specjalne
Oprócz zwykłych Miastowych i Mafiozów możliwe są również role specjalne. To jakie role będą w grze zależy tylko i wyłącznie od MG. Ważne, by w grze nie było za wielu dodatkowych ról, bo może to się odbić na balansie rozgrywki.
Role przypisane do Miasta:
Detektyw(Det) - w określone dni może wykonać sprawdzenie, czyli wysyła do MG PW z zapytaniem odnośnie winy danego gracza. MG pisze wtedy Detektywowi czy dany gracz jest winny czy nie. Det może wykorzystać tę informację jak chce. 
Ksiądz - w dni z Mordem Mafii "modli się" za danego gracza, czyli wysyła do MG wiadomość z informacją, którą osobę tego dnia chroni. Jeśli ta osoba miała tego dnia zginąć w Mordzie Mafii zostaje uratowana i nikt nie ginie. Nie ujawnia się jednak publicznie kto był celem Mafii. Ksiądz nie może dwa razy z kolei pomodlić się za tę samą osobę. Może modlić się za samego siebie.
Opryszek - nie wie o swojej roli, myśli, że jest zwykłym Miastowym. Jeśli Det sprawdzi Opryszka, to dowiaduje się, że dany gracz jest winny(co jest oczywiście nieprawdą)
Barman - w dni z Mordem Mafii "upija" daną osobę, tak jak w przypadku Deta i Księdza pisze o tym do MG. Jeśli upita osoba była Mafiozem, to w Mordzie zamiast celu wybranego przez Mafię ginie inna losowa osoba(ale nie Mafiozo).
Snajper - może raz na grę zabić jedną osobę. Pisze po prostu do MG kto ma zginąć. Dany gracz zostaje wtedy wyeliminowany, nie podaje się jednak kto go zabił.
Role przypisane do Mafii:
Ojciec Chrzestny(OC) - nie jest to losowana rola, sami mafiozi wybierają spośród siebie OC. Jeśli Det sprawdzi OC, to otrzymuje informację, że dany gracz jest niewinny. Poza tym jeśli Ksiądz pomodli się za OC, to ten dowiaduje się kto jest Księdzem. No i jeżeli dojdzie do remisu Linczu, to właśnie OC decyduje kto ma zginąć. Zależnie od MG jeśli OC zginie mafiozi wybierają spośród siebie kolejnego OC, lub nie. Jeśli MG przyjmie, że nie wybiera się kolejnego OC, to wtedy mafiozi losują wśród siebie tylko zdolność do rozstrzygania remisu Linczu.

Nie są to jednak wszystkie role. MG może sam wymyślać role, a także dodatkowe akcje i zdolności.

Gra dzieje się ogólnie tylko w wątku i to właśnie tam należy pisać wszelkie podejrzenia i pomysły. Gracze mogą co prawda pisać ze sobą PW, ale jednak lepiej jest, jeśli wszystko dzieje się w temacie.
[Obrazek: 6f1190e82ec2c44a026ced6ca9cf2cb2.jpg]
Odpowiedz
#2
Fajne! Zglaszam sie do gry ;p a teraz pytanie techniczne: jak mają się komunikowac uczestnicy? Na pw czy jakims zewnetrznym komunikatorze czy tez to dowolne?
Odpowiedz
Też się piszę. Uśmiech Choć zrozumiałam jedynie przysłowiowe ''piąte przez dziesiąte'' Duży uśmiech
Odpowiedz
#4
Wszystko dzieje się w tym wątku. Gdy już zbierze się odpowiednia ilość graczy i zaczniemy grę, to wszystkie wasze przemyślenia, podejrzenia piszecie tutaj. Jedyne co robicie na PW to piszecie do MG kto ma zginąć w linczu, no i mafiozi komunikują się tam odnośnie celu na mord. Jeśli ktoś chce, to może komunikować się z innymi graczami na PW, ale lepiej, jeśli wszystko będzie się działo tutaj.
Aha, teraz mi się przypomniało Duży uśmiech
Gdy ktoś zginie w mordzie Mafii, to nie jest ujawniane kim był(czasem zdarza się, że Mafia morduje własnego członka, by odsunąć podejrzenia od innych mafiozów). Wyniki linczu są znane wszystkim(MG pisze kto i ile głosów otrzymał) i poznaje się też tożsamość zlinczowanej osoby. To konieczne, by miasto wiedziało ilu mafiozów jest przy życiu przecież. Każda osoba która zginęła ma prawo do ostatniego posta tzw. testamentu, w którym może napisać wszystkie swoje przemyślenia.
Z gry nie można po prostu zrezygnować. Za nienapisanie choć jednego posta i za brak głosu w linczu dostaje się punkty karne. Kto zbierze 5 pkt popełnia samobójstwo i nie ma prawa do testamentu.
[Obrazek: 6f1190e82ec2c44a026ced6ca9cf2cb2.jpg]
Odpowiedz
#5
Trzeba coś prostszego wymyślić, bo ludziom nie chce się instrukcji czytać Język Język
Odpowiedz
#6
Ale ja to już uprościłem jak tylko mogłem Duży uśmiech Są przecież jeszcze dodatkowe role jak Detektyw, Ksiądz, Kurtyzana, Ojciec Chrzestny, Opryszek... Zostawiłem same najłatwiejsze rzeczy, bo to dopiero pierwsza edycja tutaj Uśmiech
[Obrazek: 6f1190e82ec2c44a026ced6ca9cf2cb2.jpg]
Odpowiedz
Mogę spróbować Uśmiech
Odpowiedz
#8
To i ja też, ale dopiero w weekend mogę Uśmiech
Odpowiedz
#9
Gra w zależności od różnych czynników może trwać od kilku dni do prawie dwóch tygodni Oczko A poza tym zapisy potrwają jeszcze przynajmniej tydzień, także osoby, które się zapisały proszę o cierpliwość. To znaczy jeśli uda nam się zebrać minimalną ilość graczy potrzebną do gry. Inaczej nawet nie zagramy Duży uśmiech
[Obrazek: 6f1190e82ec2c44a026ced6ca9cf2cb2.jpg]
Odpowiedz
#10
Widzę, że coś cieniuchno z zapisami więc może będzie ktoś chętny na egzekucję Cichusia xD Zapisuję się choć pewnie skasujecie mnie szybciej niż w kalamburach, ale cóż... Raz kozi śmierć xD Przy okazji zapraszam wszystkich bowiem szykuje się przednia zabawa Oczko
[Wideo: ]

"Kiedy mówisz, że kochasz mówisz nieodwołalnie. Kochasz na całe życie."

"Zawsze życie pod górkę... Kiedy skłaniam głowę patrząc pod nogi to wydaje się, że idę do góry..."

"Wstydzę się tego, że wstydzić muszę się..."

"Innym jestem winny tylko to co od innych sam otrzymałem..."

"Nie myli się ten kto nic nie robi..."

"Towar macany należy do macanta..."
Język

Zapraszam na mój blog
Odpowiedz
  
 • 1(current)
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • ...
 • 101
 • Dalej 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Forumowa mafia- edycja 10 sebaxmen 131 2,958 Wczoraj, 18:11 PM
Ostatni post: Adin
Żarówka Podstawowe zasady gry Forumowa Mafia Tsubasa 0 1,875 05-09-2016, 22:02 PM
Ostatni post: Tsubasa

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości