Witaj, jeśli widzisz tą wiadomość to znak, że nie jesteś zalogowany na forum. Szybko utwórz konto klikając tutaj lub po prostu zaloguj się jeśli posiadasz już u nas konto.

Strona Niesmiali.net.pl wykorzystuje pliki cookies. Pozostając na stronie wyrażasz zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej na ten temat w polityce prywatności.
Usuń tę notatkę
, nie blokuj reklam, daj zarobić na utrzymanie strony UśmiechInne Święta. Wielkanoc 2015
#1
Cześć,

Postanowiłem założyć ten wątek, ponieważ są tacy ludzie, którzy spędzają święta inaczej, w inny sposób. Powodu ku temu są różne, wynikają one z naszych indywidualnych potrzeb i pragnień a także wprowadzenia w życie pewnej zmiany.
Świąt nie obchodzę, bo to dla mnie zakłamanie i nieprawda, do kościoła mam bardzo "nie po drodze", nie wierzę w boga ani żadne inne chrześcijańskie paradygmaty. Byłem właśnie w sklepie i robiłem zakupy takie, jakie zrobiłbym każdego normalnego dnia, bez sugestii, że w te dni "trzeba" zjeść to i to. Nie znoszę tych wszystkich ceremonii spotykania się z rodziną z okazji świąt, bo dlaczego jakieś święta miałyby być powodem do spotkania się? Dlaczego nie można robić tego i żyć w symbiozie bez świąt? Nie lubię pozerstwa ludzi, którzy przez cały rok zachowują się jak ostatnie g@$$# a stają się grzeczni i mili tylko wtedy, gdy przychodzą święta, składają życzenia i kupują prezenty a dzień po świętach biją, wyzywają, kradną, popełniają przestępstwa. Dosyć tego! Postanawiam wyrwać się z tego i w tym nie uczestniczyć. Poza tym, jutro mam urodziny, kupiłem więc ciasto, piwko i będę świętowałUśmiech Zdrowie nieśmiałych!Uśmiech

A jak Wy spędzacie te święta? Czy jest ktoś, kto spędza te święta inaczej? Zachęcam do dzielenia się doświadczeniami.
Odpowiedz
Chrześcijańskim zwyczajem jest w Wielką Sobotę iść ze święconką do kościoła. U mnie czegoś takiego nie ma.
I nie jemy mazurka, bo nikt nie lubi Język
No i właściwie to tyle. Ja jako ateistka obchodzę święta. I choć nie za bardzo lubię, to po ostatniej Wigilii już nie myślę aż tak źle o świętach jak kiedyś ^^ Nawet, jeśli poza okresem świątecznym nie dzieje się ciekawie, to przynajmniej w święta jest spokój i można normalnie pogadać.
Czekaj, łączę wątki Podejrzany
Odpowiedz
#3
U mnie jest to zwykły dzień jak co dzień po za tym, że jak każdy byliśmy już ze święconką, będzie "uroczyste" śniadanko i takie odświętne żarło, ale ani my się nie wybieramy do dalszej rodziny, ani takowa do nas się nie wybiera. Więc o pozerstwie, którego osobiście sam nienawidzę nie ma mowy bo w ogóle jestem osobą silnie ceniącą sobie prywatę Oczko I nie lubię bloków xD (wiem chamskie i nie na temat, ale jakoś musiałem to z siebie wyrzucić xD)
[Wideo: ]

"Zawsze życie pod górkę... Kiedy skłaniam głowę patrząc pod nogi to wydaje się, że idę do góry..."

"Wstydzę się tego, że wstydzić muszę się..."

"Innym jestem winny tylko to co od innych sam otrzymałem..."

"Towar macany należy do macanta..." Język

Zapraszam na mój blog - Cichy Blog News
Odpowiedz
  


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości