Witaj, jeśli widzisz tą wiadomość to znak, że nie jesteś zalogowany na forum. Szybko utwórz konto klikając tutaj lub po prostu zaloguj się jeśli posiadasz już u nas konto.

Strona Niesmiali.net.pl wykorzystuje pliki cookies. Pozostając na stronie wyrażasz zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej na ten temat w polityce prywatności.
Usuń tę notatkę
, nie blokuj reklam, daj zarobić na utrzymanie strony UśmiechIntrowersja, ekstrawersja, ambiwersja
#1
Ekstrawersja obejmuje towarzyskość, aktywność, impulsywność i śmiałość. Przeciwieństwem jest introwersja. Typowy ekstrawertyk działa, poszukuje silnych wrażeń, jest ożywiony, towarzyski, wybuchowy, cechuje go optymizm, skłonny jest dominować nad innymi.

Introwersja – to cecha osobowości polegającą na tendencji do kierowania swojej percepcji i działań do wewnątrz – na własne myśli i emocje, z jednoczesnym zmniejszonym zainteresowaniem i aktywnością skierowanymi na świat zewnętrzny.

Ambiwersja dotyczy cech związanych z ekstrawersją i intrawersją. To mieszanka obu typów. Ambiwertyk odczuwa satysfakcję z kontaktów z ludźmi i potrzebuje ich. Z czasem jednak ma ochotę uciec od ludzi i skupić się na sobie, pobyć w samotności.

Introwertyk osoba, która najpierw myśli, potem mówi.
Charakterystyczne cechy:
unika ryzyka, dystans w stosunku do otoczenia,wybiera samodzielne zadania/stanowiska pracy,źle czuje się w roli lidera grupy,powolny, unikający pośpiechu,analizuje otoczenie i rozważa działania

Ekstrawertyk osoba, która najpierw mówi, potem myśli.
Charakterystyczne cechy:
podejmuje ryzyko, towarzyski,współzawodniczy, lubi działać jako lider ,kopalnia pomysłów,energiczny i bezpośredni,pewnych swoich opinii i chętnie obwieszcza je światu 

Ambiwersja to, jak łatwo wywnioskować, połączenie i zrównoważenie cech introwertyka i ekstrawertyka.


http://brieftip.pl/introwertyk-czy-ekstr...sobowosci/

http://charaktery.eu/artykul/jestes-samo...wdz-testst
"...Jeżeli potrafisz spożytkować każdą minutę,

nadając wartość każdej przemijającej chwili..."
Odpowiedz
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Introwersja j jej spostrzeganie sebaxmen 27 801 09-06-2017, 22:17 PM
Ostatni post: sebaxmen

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości