konto bankowe dla młodych , jakie ?
#1
Witajcie. Rozglądam się za jakimś kontem dla studenta. Zależy mi aby było w pełni darmowe
Przeglądajac ranking kont studenckich  w czołówce widać nest bank ( jednak minusem dla mnie jest mała ilośc placówek) albo millenium. Jakie konto ze wszystkich byście polecili?
Nie musi być typowo studenckie, ważne żeby było darmowe zarówno konto jak i karta i przelewy
Odpowiedz
#2
Mój brat ma w milenium i sobie chwali, ale nie wiem jakie ma konto. Swoją drogą banksterzy wiedzą jak grabić więc nawet w takim pełno darmowym koncie zawsze jest haczyk jakiś Język Pamiętam jak mój dawny kolega z pracy miał konto w aliorze xD Podobno przynajmniej wtedy było za darmo wszystko poza trzymaniem środków na koncie. Poboerali jaką prowizję czy coś za to, że środki zalegają jakiś tam określony czas. To ten cwaniak zawsze jak była wypłata to biegał do banku by natychmiast wypłacić by nie zdążyli mu prowizji naliczyć xD
Odpowiedz
#3
Studenckie w PKO BP jest spoko - za darmo karta w przypadku 5 płatności w miesiącu, reszta bez żadnych warunków za darmo.

Ja się wyniosłam z tego banku, bo denerwowało mnie parę rzeczy, jak np. odpłatne usługi dodatkowe, jak np. pełnomocnictwo.

Teraz założyłam w mbanku, warunki podobne, z tym że wypłaty z bankomatów od 50 zł. Za darmo usługi dodatkowe. Jednak jeszcze nie wiem, czy polecić Duży uśmiech

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#4
Ja mam konto m.in w nest banku od ponad roku i sobie chwalę, prowadzenie konta darmowe, podobnie jak przelewy i karta, brak placówek mi nie przeszkadza, to z założenia miał być bank wyłącznie wirtualny (jeszcze niedawno nazywał się smartbank - nawiązanie do smartfona). Wszystko można załatwić elektronicznie, telefonicznie, mailowo, nie ma potrzeby odwiedzać placówek, ja jeszce nigdy nie byłem w żadnej, Do tego mają fajne konto oszczędnościowe, ale jak studiujesz to pewnie ci nie potrzebne Uśmiech
Odpowiedz
#5
Kiedyś pewien mądry człowiek powiedział, że bankowość elektroniczna i płacenie plastikiem są promowane po to by zdzierać jeszcze więcej kasy z ludzi, którzy mają lżejszą rękę do pieniędzy nie mając ich materialnie w dłoni. Nie chcę demonizować tutaj i ludzi koniecznie na gotówkę namawiać, ale muszę przyznać, że coś w tym jest. Podobnie mam np. z abonamentem. Tutaj nieco innymi prawami się to rządzi, ale kiedy miałem telefon na kartę to lubiłem sobie zaoszczędzić nieco środków i jak kiedy na coś nadarzała się okazja, przykładowo wykupić nieco transferu do chomika to z tego korzystałem, a teraz? Teraz na abonamencie mam "kredyt zamknięty", płacę regularnie co miesiąc a w zamian za to mam pakiet usług darmowych, za każdą spoza nich jednak trzeba zapłacić z osobna co jest doliczane rzecz jasna do rachunku końcowego, jednak nie jestem już taki wyrywny by płacić coś więcej ponad stałe koszta abonamentowe. Oczywiście w tym wypadku to głównie kwestia podejścia, ale faktycznie im pieniądz bardziej wirtualny tym mniejszy respekt wzbudza, szczególnie u ludzi młodych, którzy dopiero zaczynają swój obrót gotówkowy, łatwiej wtedy przyrównać pieniądze do jakiś punktów, których brak najwyżej sprawi, że zaklną sobie pod nosem bo czegoś nie kupią, ale myśl o konsekwencjach przychodzi jako ta ostatnia, niestety często za późno... Taka mała dygresja Anioł
Odpowiedz
#6
Ja mam w mbanku Uśmiech darmowe wszystkie bankomaty, a karta za darmo jak zrobisz nią minimum 3 płatności w dowolnej kwocie.
Odpowiedz
#7
(22-11-2017, 21:51 PM)Mansur napisał(a): a karta za darmo jak zrobisz nią minimum 3 płatności w dowolnej kwocie.

Na miecha czy w ogóle? Szczerbol
Odpowiedz
#8
Miesięcznie minimum 3 płatności kartą. A konto jest darmowe cały rok.
Odpowiedz
#9
Dlatego zrezygnowałem z karty w mbanku, w nest jest darmowa bez jakichkolwiek dodatkowych warunków do spełnienia. A jeśli chodzi o respekt do pieniądza to myślę, że nie ma tu przodującej reguły, kwestia indywidualnego podejścia, znikające cyferki z konta czy banknoty z portfela to dla wielu jeden czort. W końcu po to się zarabia by wydawać, a wydawanie wirtualne przychodzi wielu z taką samą lekkością/ciężkością jak gotówkowe.
Odpowiedz
#10
(23-11-2017, 08:15 AM)lukasz89 napisał(a): Dlatego zrezygnowałem z karty w mbanku, w nest jest darmowa bez jakichkolwiek dodatkowych warunków do spełnienia.
Trzy razy zapłacić kartą to wymóg nie do pokonania? Duży uśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości