Witaj, jeśli widzisz tą wiadomość to znak, że nie jesteś zalogowany na forum. Szybko utwórz konto klikając tutaj lub po prostu zaloguj się jeśli posiadasz już u nas konto.

Strona Niesmiali.net.pl wykorzystuje pliki cookies. Pozostając na stronie wyrażasz zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej na ten temat w polityce prywatności.


Najlepszy partner dla osoby nieśmiałej / z jaką osobą żyłoby się lepiej?
#1
Dokładnie jak w temacie- jakie cechy powinien mieć partner osoby nieśmiałej?
Czy powinien być też nieśmiały, przez to w związku będzie panowała harmonia i zrozumienie?
A może powinna być to śmiała osoba, która będzie prowadzić nas za rękę, a różnicami będziemy się dobrze dopełniać tworząc dobry związek?
Czy nie ma to w ogóle żadnego znaczenia jaka to osoba będzie?

Odpowiedzi za pewne będą różne, ale zobaczmy za czym jest większość...
Odpowiedz
#2
Mi się wydaje, że niedobrze kiedy druga osoba jest taka jak my. Moim zdaniem lepiej, kiedy jest ona różna od nas, ale w sposób, który możemy zaakceptować. Z wzajemnością oczywiście. Wydaje mi się, że dobrze, kiedy ta osoba nie jest nieśmiała, ale potrafi zaakceptować nieśmiałego i próbuje zrozumieć jakieś problemy/ograniczenia z tym związane. Poza tym partner chyba nie powinien nas prowadzić za rękę (poza wyjątkowymi sytuacjami, czasem każdy może tego potrzebować), ale powinien nas motywować do własnego działania, wspierać w pokonywaniu tej nieśmiałości i w ogóle wszelakich innych problemów. Powinien z taką osobą być, a nie ją krytykować, czy jeszcze bardziej zamykać ją w jej własnym świecie właśnie przez prowadzenie za rękę, czyli wyręczanie jej we wszystkim.
Odpowiedz
#3
A według mnie druga osoba powinna być różna od nas. W tym przypadku śmiała, bez problemów z kontaktami międzyludzkimi. Wtedy obie strony się uzupełniają.

- Świat zawirowal...
- Nie, to tylko Ty i Twoje myślenie.
Odpowiedz
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Najlepszy sposób na znalezienie połówki Hewret 20 1,453 01-05-2018, 20:35 PM
Ostatni post: Natalia1994
  Osoba nieśmiała jest wrażliwa? .m 7 1,669 10-04-2015, 12:08 PM
Ostatni post: piotrek95

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości