Witaj, jeśli widzisz tą wiadomość to znak, że nie jesteś zalogowany na forum. Szybko utwórz konto klikając tutaj lub po prostu zaloguj się jeśli posiadasz już u nas konto.

Strona Niesmiali.net.pl wykorzystuje pliki cookies. Pozostając na stronie wyrażasz zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej na ten temat w polityce prywatności.


Powieści historyczne
#1
Ostatnio wpadła mi w ręce ciekawa powieść. Cherezińska - Niewidzialna korona. Fabuła dotyczy końcówki rozbicia dzielnicowego i walk Władysława Łokietka o zjednoczenie kraju. Bardzo fajnie i płynnie napisana, chociaż autorka trochę za bardzo rozbudowała wątki fantasy, magia itp. Ale mogę polecić nawet, jeśli ktoś nie interesuje się historią.

Znacie jakieś inne ciekawe powieści, które zahaczają o historię Polski ?
Odpowiedz
Bodajże w tamtym roku pewien starszy jegomość polecił mi książki z serii "Królowie Przeklęci" autorstwa Maurice'a Druona. Swoją drogą seria jest opisywana czasem jako "prawdziwa gra o tron" ;D

Ups, nie doczytałem, że chodzi o książki zahaczające o historię Polski. Ale i tak to tu zostawię.
Odpowiedz
#3
Chętnie sprawdzę !
Mogą to być także z innych krajów, chodzi mi bardziej o to, żeby książka mocno stała na realnych bohaterach. Może to być jakiś wymyślony rycerz albo biskup, ale już nadmiaru magii, elfów itp. nie bardzo trawię Oczko
Odpowiedz
Przypomniała mi się jeszcze "Trylogia Husycka" od Andrzeja Sapkowskiego. Jest to właściwie powieść fantastyczno-historyczna, ale akcja jest osadzona na tle wojen husyckich, są też prawdziwe postaci niezwiązane z owymi wojnami. Jak lubisz audiobooki to jest taki, gdzie bohaterom podkładają głos polscy aktorzy.
Odpowiedz
#5
Na ogół nie słucham ale mogę spróbować. Zawsze to trochę odpoczynku dla oczu.
Odpowiedz
  


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości