Strona Niesmiali.net.pl wykorzystuje pliki cookies. Pozostając na stronie wyrażasz zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej na ten temat w polityce prywatności.


Poznawanie ludzi w internecie - garść pytań :)
#11
1.Poznajecie ludzi w internecie?

2.Czy poznawanie w internecie jest dla was łatwiejsze, niż w na żywo? Dlaczego tak? Dlaczego nie?


3.Jak trwałe są wasze znajomości zawarte w internecie?

4.Czy przenosicie swoje znajomości internetowe do rzeczywistości?


Odp. 1. Tak, poznaję.
Odp. 2. Poznawanie ludzi w internecie a szczególnie na Fb jest dla mnie znacznie łatwiejsze niż w realu. Wolę pisać niż rozmawiać, mogę myśleć jak długo chcę nad tym co Temu komuś odpisać i czy w ogóle odpisać.
Odp. 3. Słabo.Smutny nie są to żadne bardzo bliskie znajomości, w tej chwili z nikim nie piszę co dziennie.
Odp.4. Nie. Jak do tej pory żadna nie została przeniesiona do realu ale mam nadzieję że to nastąpi.Uśmiech
Odpowiedz
(20-02-2017, 23:16 PM)borowik napisał(a): Poznawanie ludzi w internecie a szczególnie na Fb jest dla mnie znacznie łatwiejsze niż w realu.

Tzn.? Jak ich znajdujesz na FB?
Odpowiedz
#13
Nie jest tak łatwo nawet jeżeli ma się ponad 1000 tzw. znajomych na Facebooku. Jak ich znajduję na Fb ?- to są tylko i wyłącznie znajomości wirtualne
z kilkoma osobami piszę często lecz jak wyżej napisałem nie są to kontakty co dzienne.

Zawdzięczam to wspólnym zainteresowaniom, komentarzom na Grupach Fb które skupiają osoby pasjonujące się tym samym tematem.
Jednak wchodząc w ten " Facebokowy świat" liczyłem na więcej, na znacznie więcej.Smutny
Odpowiedz
#14
Mi jest bardzo ciężko nawiązywać znajomości przez internet. Nie wiem, dlaczego... Nawet, jeśli nawiążę z kimś kontakt, to jest on krótkotrwały, powierzchowny, oraz nie potrafię go przenieść do rzeczywistości.

Nie mam też pojęcia, jak nawiązywać znajomości z obcymi ludźmi na facebooku. Dla mnie to niewyobrażalne, co robi Borowik, jakoś tak brakowałoby mi śmiałości, by przejść na prywatne Smutny
Odpowiedz
(13-02-2017, 20:37 PM)Lara Croft napisał(a): 1.Poznajecie ludzi w internecie?

Sama rozmowa na discordzie to już poznanie ludzi Duży uśmiech

(13-02-2017, 20:37 PM)Lara Croft napisał(a): 2.Czy poznawanie w internecie jest dla was łatwiejsze, niż w na żywo? Dlaczego tak? Dlaczego nie?

Łatwiejsze, wystarczy kilka klików i już się gada. W realu zależy z kim mam do czynienia.

(13-02-2017, 20:37 PM)Lara Croft napisał(a): 3.Jak trwałe są wasze znajomości zawarte w internecie?

Jeśli chodzi o znajomości to kilka trwały ponad rok, może dwa lata, ale to było na zasadzie "na bezrybiu i rak ryba". Z moim obecnym spojrzeniem na życie i ludzi, jakbym ich teraz poznała, raczej trwałoby bardzo krótko. Kiedyś starałam się nawiązać znajomości, ale z perspektywy czasu stwierdziłam, że na Internecie jak już ktoś chce gadać prywatnie, to tylko dlatego że albo szuka mocnych wrażeń albo na biegu szuka partnerki męcząc pytaniami o życiu prywatnym i nic poza tym, przynajmniej takie mam doświadczenia.

(13-02-2017, 20:37 PM)Lara Croft napisał(a): 4.Czy przenosicie swoje znajomości internetowe do rzeczywistości?

Jak miałam tak, ale różnie bywało z ich realizowaniem.

Koleżanek nie miałam, bo tylko słyszałam pytania o relacje damsko-męskie, jakbym była poradnią złamanych serc czy doradztwem. Z chłopakami miałam najwięcej kontaktu, ale ze względu na to, że szukali partnerki to wydaje mi się, że było głównym powodem, że kontakt się urywał po paru miesiącach. Nie wierzę w miłość pojawiającą się poprzez pisanie, ani tym bardziej o związku na dystansie, a dystans w moim przypadku był za każdym razem olbrzymi.
Odpowiedz
#16
(21-02-2017, 16:35 PM)Lara Croft napisał(a): Nie mam też pojęcia, jak nawiązywać znajomości z obcymi ludźmi na facebooku. Dla mnie to niewyobrażalne, co robi Borowik, jakoś tak brakowałoby mi śmiałości, by przejść na prywatne


Borowik nic takiego nie robi Uśmiech Dla mnie lepiej przez Fb niż internet, tam mają swoje zdięcia, zamieszczają różne rzeczy na swoich profilach
poznajesz zainteresowania ludzi, ich poglądy itd. itp. Niektórzy są naprawdę bardzo aktywni. Ale z tego co obserwuję to nawet najlepsi znajomi z Fb
nie są specjalnie zainteresowani tym ażeby spotkać się ze sobą w realu. Bardzo na to liczyłem w ub. roku gdy wyjechałem nad morze że ze 2 osoby
z którymi tyle gadam tj. piszę na Facebooku oraz w internecie wiedząc o tym że będę w pobliżu ich miejscowości zechcą się ze mną zobaczyć. Niestety nie wyszło. Myślę ze ogromna większość tzw. znajomych z Fb nie potrzebuje w ogóle przeniesienia takiej znajomości na rzeczywistość.
Odpowiedz
#17
Tak

Tak. Fobia społeczna.

Te dobre są trwałe

Na razie nie, ale kiedyś owszem.
Odpowiedz
#18
1.Poznajecie ludzi w internecie?
Poznaję ale przez fora jak już kogoś trochę znam, całkiem obcych ludzi jakoś poznać na żywo się boję.

2.Czy poznawanie w internecie jest dla was łatwiejsze, niż w na żywo? Dlaczego tak? Dlaczego nie?
Tak dla mnie zdecydowanie łatwiejsze bo mogę z kimś pewne rzeczy omówić, i wiem z kim mam do czynienienia, a że czasem spotkanie na żywo jest rozczarowaniem to tego się chyba nie da uniknąć. Czasem calkiem inny jest ktoś jak z nim pisze a inaczej jest na spotkaniu, ja też pewnie jestem inna ale czasem pisanie jest takim dopełnieniem.
Dla mnie to jest fajna opcja żeby kogoś lepiej poznać.
3.Jak trwałe są wasze znajomości zawarte w internecie?
Zależy, niekótre trwałe inne nie, na pewno dużo większą szansę miały zawsze te przeniesione do świata realnego.


4.Czy przenosicie swoje znajomości internetowe do rzeczywistości?
Tak ale z całkiem obcymi ludźmi trochę się boję.
Odpowiedz
Nie chce mi się punktowo odpowiadać, więc odpowiem pedantycznie.

Jak najbardziej. Ba! O wiele częściej i dłużej rozmawiam z osobami poznanymi przez internet, aniżeli z osobami z reala. Dosyć często dochodzi do wspólnych spotkań, a jest to związane ze wspólnymi zainteresowaniami - politologią, prawem, administracją państwową.
Najczęściej do wspólnych biesiad dochodzi w Warszawie - z racji, że tam jest najwięcej studentów prawa oraz ogólnie z UW, gdzie znam najwięcej osób poznanych przez owe opisywane dzieło (a przypominam, że sam pochodzę z Pomorza).

Można by powiedzieć, że znajomości są trwałe, a nawet trwalsze od kontaktów poznanych w świecie rzeczywistym. A przynajmniej tak jest w moim przypadku. Nie wiem z czego to wynika, może z powodu braku wspólnego języka i zainteresowań? Osoby poznane czy to w szkole, czy to gdzie indziej, nigdy nie przejawiały takich zainteresowań, jakie już wcześniej wspomniałem. Zazwyczaj uchodziłem za jakiegoś dziwaka o nietypowych zainteresowaniach. Tam gdzie koledzy ze szkoły woleli gadać o nieudanych podbojach miłosnych albo o piłce nożnej, ja wolałem rozmawiać o wpływie stalinizmu na Polską Rzeczpospolitą Ludową oraz o traktacie z Maastricht. Duży uśmiech
Odpowiedz
#20
Lara Croft napisał(a):1.Poznajecie ludzi w internecie?
Owszem, poznaje ludzi w internecie. Nie potrafiłabym podać dokładnej liczby osób, które poznałam w internecie, bo bylo ich naprawdę wiele.

Lara Croft napisał(a):2.Czy poznawanie w internecie jest dla was łatwiejsze, niż w na żywo? Dlaczego tak? Dlaczego nie?
W moim przypadku poznawanie ludzi w internecie jest łatwiejsze niż na żywo, gdyż łatwiej jest mi zagadać. Przy okazji można przemyśleć to co chce się napisać i przed wysłaniem zawsze można usunąć wiadomość. Szkoda, że na żywo wypowiedzianych słów już nie można cofnąć.
Lara Croft napisał(a):3.Jak trwałe są wasze znajomości zawarte w internecie?
Wiem, że jednak znajomości w realu są trwalsze niż te z internetu, gdyż z internetu można zniknąć, a z życia realnego niekoniecznie. Ale mam sporą grupkę osób z internetu, z którymi utrzymuje dłuższy kontakt.

Lara Croft napisał(a):4.Czy przenosicie swoje znajomości internetowe do rzeczywistości?
Było kilka takich przypadków, gdzie znajomość internetowe przeniosłam do rzeczywistości, bo tak dobrze się rozumieliśmy. Lecz to jednak są nieliczne przypadki. Czasem trudno się spotkać, jeżeli dzieli np. 300km. Ale wiadomo, że wszystko jest możliwe, jeżeli się tego chce.
Odpowiedz
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Widzieli się na imprezie a poznali w internecie .m 7 1,463 29-10-2016, 17:55 PM
Ostatni post: _Magnolia_

Skocz do: