Strona Niesmiali.net.pl wykorzystuje pliki cookies. Pozostając na stronie wyrażasz zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej na ten temat w polityce prywatności.
Usuń tę notatkę
Nie blokuj reklam, wspierasz w ten sposób forum Uśmiech

Usuń tę notatkę
Automatyczny player YouTube został wyłączony do czasu aktualizacji.

Usuń tę notatkę
AKTYWACJA KONTA PRZEZ MAILA JUŻ DZIAŁA. PROSIMY O PONOWIENIE WYSŁANIA MAILA AKTYWACYJNEGO!

Usuń tę notatkę
Czat został przeniesiony na dół forumPrzyjaźń u nieśmiałych.
(23-08-2014, 10:04 AM)Marcela napisał(a): psychologów ludzie nieśmiali mają liczną grupę przyjaciół ze względu na ich ,,łagodny", mało konfliktowy charakter, a stając się bardziej śmiałymi ta liczba się zmniejsza...

Nie tyle co przyjaciół, ale po prostu nieśmiali ogą mieć lepsze kontakty z większą ilością osób. Właśnie ze względu na bezkonfliktowość (tj. mniejszy nacisk na wyrażanie własnego zdania).
Lecz jest to dużo uogólnienie - rodzaje nieśmiałości jest kilka(dziesiąt).
Odpowiedz
#22
(18-02-2017, 04:23 AM)Joanna napisał(a): Ciężko, mało kto chce poznać osoby nieśmiałe, dać im szansę, osoby nieśmiałe też często potrzebują czasu by się przełamać, otworzyć, zacząć więcej rozmawiać i czuć się swobodniej.

Ludzie nie chcą tracić czy tam poswięcać czasu na budowanie relacji która jest wielką niewiadomą. W momencie gdy dla wielu czas jest czynnikiem w życiu deficytowym
[Obrazek: snsd_tiffany_banner_1_by_tifflebear-d46uehd.png]
Na obecnym poziomie cywilizacyjnym możliwy jest rozwój zrównoważony, to jest taki rozwój, w którym potrzeby obecnego pokolenia mogą być zaspokojone bez umniejszania szans przyszłych pokoleń na ich zaspokojenie.

gg: 10478129


Odpowiedz
(18-02-2017, 09:14 AM)Hewret napisał(a): Właśnie ze względu na bezkonfliktowość (tj. mniejszy nacisk na wyrażanie własnego zdania).

No ale jak jest mniejszy nacisk na wyrażanie własnego zdania, to jak może się tworzyć przyjazń? Ludzie nadal pozostają sobie obcy co powoduje, że nie wiadomo czy można na sobie polegać. A też żeby jakoś ludzie ze sobą się zgadzali, sami powinni być niekonfliktowi, bo jeżeli jedna osoba jest taka, a druga ma tendencję do kłótni, to nie wiem jak długo ze sobą wytrzymują.
 Podziekowania: Silent
Odpowiedz
#24
Magnolia dobrze rzecze. Jeśli chodzi zaś o niekonfliktowość to może i łatwiej się czasami nieśmiałemu dogadać, ale jest to wtedy taka mocno uległa strona gdzie łatwo takiego nieśmialucha wykorzystać i narzucać mu własną wolę. Tak się raczej więzi nie tworzą ^^
[Wideo: ]

"Kiedy mówisz, że kochasz mówisz nieodwołalnie. Kochasz na całe życie."

"Zawsze życie pod górkę... Kiedy skłaniam głowę patrząc pod nogi to wydaje się, że idę do góry..."

"Wstydzę się tego, że wstydzić muszę się..."

"Innym jestem winny tylko to co od innych sam otrzymałem..."

"Nie myli się ten kto nic nie robi..."

"Towar macany należy do macanta..."
Język

Zapraszam na mój blog
Odpowiedz
#25
E tam, te badania psychologiczne to sobie można o kant d. rozbić. Tak samo raz w jednej popnaukowej gazetce czytałam artykuł o tym, że naukowcy odkryli, że optymiści mają lepiej, a za dwa, trzy miesiące zapodali artykuł, że jacyś tam inni naukowcy doszli do wniosku, że wbrew pozorom pesymiści mają przewagę (i nie chodziło o przewagę liczebną ;p) xD
Odpowiedz
(18-02-2017, 14:21 PM)_Magnolia_ napisał(a): No ale jak jest mniejszy nacisk na wyrażanie własnego zdania, to jak może się tworzyć przyjazń?

Nie mówiłem tu o przyjaźni, a o ogólnych relacjach.
Odpowiedz
  


Skocz do: