relacje z rodziną i ich wpływ na nieśmiałość
#1
Czy relacje rodzinne mają wpływ na nieśmiałość? Mi się wydaje,że trudno to stwierdzić,ale na przykładach widzę,że tak się dzieje.
Odpowiedz
#2
(14-08-2013, 04:35 AM)Tajna napisał(a): Czasem rodzina może wpędzać w kompleksy i potem taka osoba jest nieśmiała i mało pewna siebie :|

Owszem, tak jest ze mną. Tak, jak już mówiłam w poprzednich tematach, w domu mogę spotkać się z częstą krytyką, przez co zamykam się w sobie, co ma wpływ na nieśmiałość... ;o
Odpowiedz
#3
Zgadzam się. Rodzina ma spory wpływ na nieśmiałość. A to co najgorsze to brak zrozumienia w rodzinie, kiedy np. na siłę oczekują od ciebie odpowiednich zachowań nie dopuszczając możliwości, że to może sprawić ci trudność.
Odpowiedz
#4
Myślę tak jak większość.
Relacje rodzinne mogą mieć wpływ na nieśmiałość.
Odpowiedz
#5
Jak najbardziej wpływają. To co wynosimy z domu, niesiemy ze sobą idąc w dalsze życie. Moja mama jest nieśmiała od zawsze i niestety nieświadomie obdarowała mnie pewnymi swymi nawykami myślowymi, co przyczyniło się do wielu moich problemów.
Odpowiedz
#6
Oczywiście, że tak. Np. moja matka całe życie nic nie robił i siedzi przed telewizorem całymi dniami i zawsze mi powtarzała, że nic nie warto robić, bo i tak się nie uda, mówiła mi, że nie będę umiał itp, nie kupiła mi gitary, kiedy chciałem się uczyć grać, nie wysłała mnie na zajęcia pozaszkolne, nic i nauczyła mnie nic nie robić bo i tak się nie uda. Dzisiaj bardzo jej za to dziękuję, bo wyrzucają mnie z każdej pracy, której się podejmę.
Odpowiedz
#7
Bez przesady.mnie nie przebijesz
Odpowiedz
#8
Niestety rodzina ma wplyw na nieśmiałość i to ogromny, a jak jeszcze doświadcza się problemów na zewnątrz i nie można liczyć ze strony rodziny na wsparcie, to jeszcze bardziej można zamknąć się w sobie.
Odpowiedz
#9
Rodzina to podstawa. Rodzina (rodzice) wychowuje Cię i kształtuje. A wychowanie i dzieciństwo ma ogromny wpływ na to, jakimi ludźmi się stajemy. Jeśli ktoś jest nieśmiały w wieku dorosłym (18+), to przyczyn należy szukać właśnie w dzieciństwie. Rzecz jasna coś traumatycznego zawsze może się komuś przydarzyć w późniejszym wieku, ale charakter człowieka jest najbardziej podatny na zmiany do 20 roku życia. Co nie znaczy, że nie można się zmienić w późniejszym wieku, ale z tym jest jak z odchudzaniem -> im dalej, tym gorzej.
Odpowiedz
#10
(28-03-2014, 17:16 PM)Silent napisał(a): Zgadzam się. Rodzina ma spory wpływ na nieśmiałość. A to co najgorsze to brak zrozumienia w rodzinie, kiedy np. na siłę oczekują od ciebie odpowiednich zachowań nie dopuszczając możliwości, że to może sprawić ci trudność.


Również się z tym zgadzam, ja tak właśnie miałam w rodzinie, nie rozumieli mnie, tego jaka jestem.

(15-07-2015, 13:51 PM)NiesmialiUser napisał(a): Niestety rodzina ma wpływ na nieśmiałość i to ogromny, a jak jeszcze doświadcza się problemów na zewnątrz i nie można liczyć ze strony rodziny na wsparcie, to jeszcze bardziej można zamknąć się w sobie.


To prawda, zgadzam się z tym, ja tak właśnie miałam w rodzinie, nie rozumieli mnie, tego jaka jestem.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wkurza Was rodzina? .m 24 6,966 24-09-2020, 15:49 PM
Ostatni post: amebka
Tęcza Rodzina Aneet 13 1,706 27-08-2020, 21:13 PM
Ostatni post: Scrooge
  Relacje z rodzeństwem .m 60 61,474 20-12-2019, 13:40 PM
Ostatni post: Tomelon
  Święta z całą rodziną .m 15 12,140 13-07-2014, 00:33 AM
Ostatni post: Użytkownik Froum

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości