Witaj, jeśli widzisz tą wiadomość to znak, że nie jesteś zalogowany na forum. Szybko utwórz konto klikając tutaj lub po prostu zaloguj się jeśli posiadasz już u nas konto.

Strona Niesmiali.net.pl wykorzystuje pliki cookies. Pozostając na stronie wyrażasz zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej na ten temat w polityce prywatności.
Usuń tę notatkę
Zapraszamy do wspólnej gry w mafię kliknij Oczkorelacje z rodziną i ich wpływ na nieśmiałość
#1
Czy relacje rodzinne mają wpływ na nieśmiałość? Mi się wydaje,że trudno to stwierdzić,ale na przykładach widzę,że tak się dzieje.

- Świat zawirowal...
- Nie, to tylko Ty i Twoje myślenie.
Odpowiedz
#2
(14-08-2013, 04:35 AM)Tajna napisał(a): Czasem rodzina może wpędzać w kompleksy i potem taka osoba jest nieśmiała i mało pewna siebie :|

Owszem, tak jest ze mną. Tak, jak już mówiłam w poprzednich tematach, w domu mogę spotkać się z częstą krytyką, przez co zamykam się w sobie, co ma wpływ na nieśmiałość... ;o
Odpowiedz
#3
Zgadzam się. Rodzina ma spory wpływ na nieśmiałość. A to co najgorsze to brak zrozumienia w rodzinie, kiedy np. na siłę oczekują od ciebie odpowiednich zachowań nie dopuszczając możliwości, że to może sprawić ci trudność.
[Wideo: ]

"Kiedy mówisz, że kochasz mówisz nieodwołalnie. Kochasz na całe życie."

"Zawsze życie pod górkę... Kiedy skłaniam głowę patrząc pod nogi to wydaje się, że idę do góry..."

"Wstydzę się tego, że wstydzić muszę się..."

"Innym jestem winny tylko to co od innych sam otrzymałem..."

"Nie myli się ten kto nic nie robi..."

"Towar macany należy do macanta..."
Język

Zapraszam na mój blog
Odpowiedz
#4
Myślę tak jak większość.
Relacje rodzinne mogą mieć wpływ na nieśmiałość.
Odpowiedz
#5
Jak najbardziej wpływają. To co wynosimy z domu, niesiemy ze sobą idąc w dalsze życie. Moja mama jest nieśmiała od zawsze i niestety nieświadomie obdarowała mnie pewnymi swymi nawykami myślowymi, co przyczyniło się do wielu moich problemów.
You either live your life full of fear or you be happy about what you've got.
Odpowiedz
#6
Oczywiście, że tak. Np. moja matka całe życie nic nie robił i siedzi przed telewizorem całymi dniami i zawsze mi powtarzała, że nic nie warto robić, bo i tak się nie uda, mówiła mi, że nie będę umiał itp, nie kupiła mi gitary, kiedy chciałem się uczyć grać, nie wysłała mnie na zajęcia pozaszkolne, nic i nauczyła mnie nic nie robić bo i tak się nie uda. Dzisiaj bardzo jej za to dziękuję, bo wyrzucają mnie z każdej pracy, której się podejmę.
Odpowiedz
#7
Bez przesady.mnie nie przebijesz
Odpowiedz
#8
Niestety rodzina ma wplyw na nieśmiałość i to ogromny, a jak jeszcze doświadcza się problemów na zewnątrz i nie można liczyć ze strony rodziny na wsparcie, to jeszcze bardziej można zamknąć się w sobie.
Odpowiedz
#9
Rodzina to podstawa. Rodzina (rodzice) wychowuje Cię i kształtuje. A wychowanie i dzieciństwo ma ogromny wpływ na to, jakimi ludźmi się stajemy. Jeśli ktoś jest nieśmiały w wieku dorosłym (18+), to przyczyn należy szukać właśnie w dzieciństwie. Rzecz jasna coś traumatycznego zawsze może się komuś przydarzyć w późniejszym wieku, ale charakter człowieka jest najbardziej podatny na zmiany do 20 roku życia. Co nie znaczy, że nie można się zmienić w późniejszym wieku, ale z tym jest jak z odchudzaniem -> im dalej, tym gorzej.
Odpowiedz
#10
(28-03-2014, 17:16 PM)Silent napisał(a): Zgadzam się. Rodzina ma spory wpływ na nieśmiałość. A to co najgorsze to brak zrozumienia w rodzinie, kiedy np. na siłę oczekują od ciebie odpowiednich zachowań nie dopuszczając możliwości, że to może sprawić ci trudność.


Również się z tym zgadzam, ja tak właśnie miałam w rodzinie, nie rozumieli mnie, tego jaka jestem.

(15-07-2015, 13:51 PM)NiesmialiUser napisał(a): Niestety rodzina ma wpływ na nieśmiałość i to ogromny, a jak jeszcze doświadcza się problemów na zewnątrz i nie można liczyć ze strony rodziny na wsparcie, to jeszcze bardziej można zamknąć się w sobie.


To prawda, zgadzam się z tym, ja tak właśnie miałam w rodzinie, nie rozumieli mnie, tego jaka jestem.
Odpowiedz
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Relacje z rodzeństwem .m 58 40,653 22-03-2019, 20:03 PM
Ostatni post: Wilczyca
  Wkurza Was rodzina? .m 17 4,042 07-10-2015, 15:12 PM
Ostatni post: Fearless
  Święta z całą rodziną .m 16 9,083 13-07-2014, 00:33 AM
Ostatni post: Użytkownik Froum

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości