Witaj, jeśli widzisz tą wiadomość to znak, że nie jesteś zalogowany na forum. Szybko utwórz konto klikając tutaj lub po prostu zaloguj się jeśli posiadasz już u nas konto.

Strona Niesmiali.net.pl wykorzystuje pliki cookies. Pozostając na stronie wyrażasz zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej na ten temat w polityce prywatności.
Usuń tę notatkę
Zapraszamy do wspólnej gry w mafię kliknij Oczko

Usuń tę notatkę
AKTYWACJA KONTA PRZEZ MAILA JUŻ DZIAŁA. PROSIMY O PONOWIENIE WYSŁANIA MAILA AKTYWACYJNEGO!Selekcja i udomowienie dzikich zwierząt.
Udomowiono lisa rudego co jest wynikiem eksperymentu genetycznego  wykonywanego na Syberii w drugiej połowie XX wieku, z myślą o zademonstrowaniu siłę sztucznych metod selekcji w przekształcaniu gatunków, jak opisał Karol Darwin w "O powstawaniu gatunków".

Eksperyment zaprojektowano w taki sposób, by odtworzyć w laboratorium proces, który doprowadził do udomowienia psa w związku z selekcją dokonanym na wilkach, rejestrując postępy lisów, gdy w każdym pokoleniu zostały wyselekcjonowane osobniki bardziej łagodne i potulne w stosunku do człowieka: wraz z postępowaniem eksperymentu pojawiły się stopniowo uległe zachowania.

Program został uruchomiony w 1959 roku w ówczesnym Związku Radzieckim, przez zoologa Dmitrji Beljaev i jest nadal w toku, kontynuowane pod nadzorem jego uczennicy Ludmiły Trut, w Rosji, w Instytucie Cytologii i Genetyki w Nowosybirsku.

Tłumaczenie wykonałam na podstawie https://it.wikipedia.org/wiki/Volpe_rossa_domestica

Co o tym myślicie? Warto próbować udomowić nowych dzikich zwierząt? Jakie mogą być z tego skutki?

Odpowiedz
  


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości