Strona Niesmiali.net.pl wykorzystuje pliki cookies. Pozostając na stronie wyrażasz zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej na ten temat w polityce prywatności.
Usuń tę notatkę
Nie blokuj reklam, wspierasz w ten sposób forum Uśmiech

Usuń tę notatkę
Automatyczny player YouTube został wyłączony do czasu aktualizacji.

Usuń tę notatkę
AKTYWACJA KONTA PRZEZ MAILA JUŻ DZIAŁA. PROSIMY O PONOWIENIE WYSŁANIA MAILA AKTYWACYJNEGO!

Usuń tę notatkę
Czat został przeniesiony na dół forumSztuka.
Pytanie 
Czym jest dla Was sztuka? Jakie elementy czy co powoduje, że oglądacie z ciekawością? Może macie swoje przykłady Uśmiech
Odpowiedz
#2
Sztuka dla mnie to ogólnie mówiąc pod-dziedzina kultury, której nadrzędną funkcją jest wyrażenie wartości estetycznych i intelektualnych. Dla mnie szczególną wartość mają takie dzieła, które zmuszają do refleksji na dany temat, wyrażają coś, co trudno wyrazić słowami itd. Może to być nawet niepozorna "vlepka" albo nawet aforyzm... lubię drobne formy. Zachwyca mnie internetowe zjawisko memów i tego, jak kreatywnie ludzie potrafią za ich pomocą komentować rzeczywistość, przetwarzać te memy itd. Duży uśmiech W ogóle lubię wszystko, co oryginalne, lubię, jak artysta ma swój rozpoznawalny, niepowtarzalny styl. Nie lubię zamykać się w jednym gatunku, lubię porównywać, grzebać, poszukiwać, po prostu zatonąć w różnorodności. Jestem bardzo wybredna i momentami nuży mnie poszukiwanie czegoś, co mnie zachwyci. Ale i to, co mi się nie podoba, jest wielce potrzebne, bo współtworzy to pole wyboru.
To takie moje luźne i bardziej ogólne refleksje, później w miarę rozwoju wątku mam nadzieję dodawać swoje ulubione dzieła.
Odpowiedz
#3
Dla mnie sztuką jest coś na swój sposób oryginalnego, mającego własny klimat, symetrycznego Uśmiech Coś może, co nie byłoby możliwe, np. jakieś połączenie, ale jest takie nierealne, tajemnicze. Coś pośrednio wyrażającego jakieś treści. Ogólnie od dość realnych krajobrazów/przestrzeni, po książki/opowiadania czy muzyki, dające utajone przesłanie
"Można współczuć potworowi z powodu tego, w jaki sposób stał się potworem, nie mając dla niego sympatii. Można współczuć dziecku, którego doświadczenia życiowe zmieniły w bezdusznego zabójcę, lecz z chwilą, gdy zmienia się ono w potwora, współczucie i sympatia znikają."
Odpowiedz
#4
A dla mnie króciutko i tajemniczo - sztuka to emocje Oczko Pewna tajemniczość tyż Duży uśmiech
[Wideo: ]

"Kiedy mówisz, że kochasz mówisz nieodwołalnie. Kochasz na całe życie."

"Zawsze życie pod górkę... Kiedy skłaniam głowę patrząc pod nogi to wydaje się, że idę do góry..."

"Wstydzę się tego, że wstydzić muszę się..."

"Innym jestem winny tylko to co od innych sam otrzymałem..."

"Nie myli się ten kto nic nie robi..."

"Towar macany należy do macanta..."
Język

Zapraszam na mój blog
Odpowiedz
  


Skocz do: