Witaj, jeśli widzisz tą wiadomość to znak, że nie jesteś zalogowany na forum. Szybko utwórz konto klikając tutaj lub po prostu zaloguj się jeśli posiadasz już u nas konto.

Strona Niesmiali.net.pl wykorzystuje pliki cookies. Pozostając na stronie wyrażasz zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej na ten temat w polityce prywatności.
Usuń tę notatkę
, nie blokuj reklam, daj zarobić na utrzymanie strony UśmiechWieś kontra miasto
#1
Co bardziej lubicie? Wieś czy miasto i dlaczego?

Skąd takie pytanie?

W pracy miałem spór gdzie życie jest lepsze. Według mnie na wsi. Tam masz własny świat normalnych ludzi którzy Ci pomogą i nie sprawią problemów. Wszędzie blisko łatwo i przyjemnie (prócz urzędów i lekarzy).
Odpowiedz
#2
Ani to, ani toUśmiech Na wsi masz spokój i zacisze, brak miejskiego zgiełku i wyścigu szczurów, z drugiej strony prostota ludzi, brak zasobów technologicznych i edukacyjnych nie nie pozwala się rozwijać i realizować marzeń. Tego typu rzeczy można natomiast znaleźć w zatłoczonych i zanieczyszczonych miastach, gdzie ludzie sobie wilkiem, każdy dąży tylko do tego, aby być lepszym od drugiego i nie pomoże kiedy bliźniemu dzieje się coś złego. Myślę, że rozwój i pokonywanie ludzkich granic jest naturalną ludzką potrzebą, dlatego rozwinęła się cywilizacja i niejako człowiek jest już "zaprogramowany" kulturowo tak, aby żyć w cywilizacji i nie da się tego uniknąć. Myślę też, że "ucieczka" na wieś to tak naprawdę ucieczka od natury człowieka i stawienia czoła problemom.
Odpowiedz
#3
Dzisiejsze wsie to nie wsie zabite dechami. Tu tak samo jak w mieście jest cywilizacja i technologia tylko rozmiar inny.
Odpowiedz
#4
Czytam i nie wierzę. Niektórych chyba trzeba by było zaprosić na współczesną wieś. Nie zawsze są to tylko gospodarstwa, łono natury i brak cywilizacji. Otóż, niektórzy by się zawiedli.

Opowiem ciut o wiosce, z której pochodzę. Nie jest duża, raptem ok. 1500 mieszkańców. Rolników mamy 2. Słownie: dwóch. Jest cisza, spokój, piękne parki, lasy, świeże powietrze. Dojazd do pobliskiego miasta autobusem miejskim. Szkoły: podstawówka w wiosce obok i gimnazjum. Poziomem lepsze od miejskich "rejonówek". Przychodnia zdrowia: jest w wiosce obok, 15 minut spacerkiem. Skomputeryzowana. Gdzie do lekarza można się dostać bez wcześniejszego zapisywania. Do tego skomputeryzowana biblioteka i świetlica, w której czas spędza młodzież i dzieci, za darmo.

Są też pewne wady. Ja akurat z sąsiadami nie mam dobrych układów, choć gdy potrzeba pomocy, to i tacy się znajdą Uśmiech
"Żeby kogoś trzymać za rękę, trzeba najpierw swoją dłoń otworzyć."  - Ewa Bagłaj "Prymuska"
 Podziekowania: Mansur
Odpowiedz
#5
Ja preferuję małe miasteczko Język
[Wideo: ]

"Zawsze życie pod górkę... Kiedy skłaniam głowę patrząc pod nogi to wydaje się, że idę do góry..."

"Wstydzę się tego, że wstydzić muszę się..."

"Innym jestem winny tylko to co od innych sam otrzymałem..."

"Towar macany należy do macanta..." Język

Zapraszam na mój blog - Cichy Blog News
Odpowiedz
#6
Zdecydowanie wieś.
W mieście się nigdy nie odnajduje. Tęsknie za wiejskim życiem ;/
[Obrazek: giphy.gif]
Odpowiedz
#7
wies, ewentualnie male miasteczka. W wiekszych miastach czuje sie niepewnie
Odpowiedz
Ja zaś lubię duże miasta. Dużo do zwiedzania ^^
A wieś tylko na wakacje
Czekaj, łączę wątki Podejrzany
Odpowiedz
#9
Sama nie wiem.
W małym miasteczku czuję się nieraz źle. Starsze babcie i plotkarze znają kto od kogo, kto z kim itp. Nie lubię tej zaściankowości. Podejrzewam, że na wsi jest podobnie. Za to duże miasto nieco przeraża swoją wielkością oraz hałasem.
Być może odnalazłabym się na wsi, być moze w dużym mieście. Lubię przestrzenie, swobodę.
Odpowiedz
#10
Wieś, czy miasto.. a czemu nie przedmieścia xD to one mają najczęściej najlepszą lokalizacje - spokojnie, lecz wciąż relatywnie blisko do miasta. I nie trzeba się męczyć w bloku >_<
 Podziekowania: Silent
Odpowiedz
  


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości